Artystyczne stylizacje

Zostań swoim osobistym stylistą czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.

Blogerki pokochały biżuterię diva
Każda z nas niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać atrakcyjnie i przede wszystkim nietuzinkowo. Nie każda pani może sobie także pozwolić na strój od popularnego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać pięknie i niepowtarzalnie małym nakładem finansowym?
biżuteria
Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest łatwa – skoncentrować się na dodatkach, które w doskonały sposób podkreślą zwykłą kreację. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je techniką hand-made – z koralików, kolorowych wstążek, cekinów czy nawet szkła i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich arcydzieł ale także doskonały sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w oryginalny sposób.

Niezwykłe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją urozmaicenia banalnego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich mowa, to rękawiczki bez palców, bardzo popularne w XVIII w. a które teraz mają swój modowy powrót. Mitenki mogą być ażurowe, wełniane, jedwabne a nawet futrzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, pióra, wstążki czy cekiny projektując własną kompozycję. Posiadając już ciepłe i ozdobne rękawiczki czas zastanowić się nad biżuterią. Doskonałym sposobem będzie samodzielne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy materiałów. Piękny i niepowtarzalny wygląd z pewnością zagwarantują nam kolczyki z modeliny. Pozytywną cechą takiej ozdoby jest brak limitów – możemy ulepić to wszystko, co tylko wymarzymy sobie nosić na uszach zaczynając od mikroskopijnych torcików po ukochane zwierzaki czy postaci z bajek.

Idol na uszach – czemu nie?

biżuteria
Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością darzone są wizerunki znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na kolczykach.

Chcesz zgłębić także inne analogiczne posty, ale nie masz pewności, gdzie one mogą być? Spokojnie – przeczytaj więcej w tej treści (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/karkowka).

Niewiele z nas jest świadoma, że biżuterię z takim wizerunkiem jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Technika ta nazywana jest decoupage. Kolczyki sklep plastyczny decoupage możemy wykonać z ulubionego materiału – metalu, szkła czy fragmentu plastiku. Metoda polega na naklejeniu motywu z papieru czy serwetki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Własnoręcznie stworzenie ozdoby to świetny sposób na niecodzienny styl i wzbogacenie zwykłej kreacji. Nie wymagają ani wielkich pieniędzy ani dużych umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i chęci.

Źródło: Artillo