Artystyczne stylizacje

Zbliża się upał, zmierz się z cellulitem

kobiety z cellulitem
Kiedy nadchodzi wiosna, wiele z nas rozpoczyna intensywne przygotowania do wakacji. Zapisujemy się na siłownie, jeździmy na rowerze, nabywamy nowy komplet garderoby. Lecz coraz więcej z nas musi się borykać z problemem, którego dosyć trudno się pozbyć – chodzi o tzw. „pomarańczową skórkę” na naszych pośladkach. Właściwa dieta, intensywne ćwiczenia czy kosmetyki na cellulit – co sprawdzi się najlepiej w tej sprawie? A może wartonależy spróbować na każdym polu? Jak poradzić sobie z tym koszmarem każdej z kobiet?

Piękne nogi na plaży
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Ostatnimi czasy w internecie umieszczono bardzo wiele różnych sposobów na walkę z tą dolegliwością, która nie jest niczym innym jak niewłaściwie rozmieszczoną pod skórą tkanką tłuszczową – . Co najdziwniejsze nie trapi ona wyłącznie puszystych kobiet, nie zależnie od naszej wagi możemy się nabawić tego kłopotu. Na rynku pojawiają się różnego typu kosmetyki na cellulit, które ułatwią nam zwalczyć go skutecznie, jednak jeśli chcemy aby rezultat był długotrwały, należy działać na kilku polach. Przede wszystkim odpowiednia dieta – żywność niezdrowa, uboga w błonnik i obfita w cukry, pomaga nierównemu rozmieszczeniu się naszej warstwy tłuszczowej pod skórą, z tego powodu należy na stałe zmienić przyzwyczajenia żywieniowe – lekkostrawne, regularne posiłki, bogate w warzywa i owoce.

Poza tym, wysiłek fizyczny także jest zalecany, jednak nie taki mocno rozbudowujący mięśnie, prędzej delikatniejszy, jak Joga czy Pilates. Jeszcze jedną alternatywą, która wesprze kosmetyki na cellulit w walce z nim, będą odpowiednie masaże. Możemy wybrać się na ich wykonanie do fizjoterapeuty, lub samodzielnie je sobie robić. Przy każdej kąpieli traktujmy nogi drucianą rękawicą, która przyśpieszy ukrwienie naszej skóry. Można również zainwestować kilkanaście złotych w specjalistyczne bańki chińskie, których to dokładnie używają w swoich zabiegach masażyści. Trzeba jedynie uważnie przeczytać w sieci online, jak prawidłowo je używać, i w przypadku regularnych masaży, satysfakcjonujący efekt prędko będzie widoczny.

jędrne nogi
Źródło: pixabay.com
Pomarańczowa skórka to ogromne utrapienie w dzisiejszych czasach. Całe szczęście znajdujemy na nią różne sposoby – kosmetyki na cellulit, odpowiednia dieta [bezglutenowe ziarna] i gimnastyka a także masaże. Jednak żeby efekt był gwarantowany i długofalowy, najlepiej będzie połączyć wszystkie te czynności razem, gdyż atrakcyjna skóra jest bardzo ważna dla niejednej pani – .