Artystyczne stylizacje

Zadbana i utrwalona fryzura na początkowe jesienne chłody

brązowe loki
Przesuszone wakacyjnym promieniowaniem słonecznym włosy, niechętnie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, żeby zawsze wyglądały ślicznie?

Pianki do włosów to niezastąpiony kosmetyk w kobiecej łazience. Ułatwiają układanie fryzury, utrwalają ją, a kosmykom dają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać pianki do włosów najwyższej jakości. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają ani nie przyklepują włosów. Charakteryzuje je także wyjątkowa wydajność, ponieważ do utrwalenia fryzury potrzebna je zaledwie kropla kosmetyku. W przypadku króciutkich kosmyków będzie to kuleczka rozmiarów orzecha włoskiego, z kolei w wypadku długich kosmyków – kulka rozmiarów małej pomarańczy.

Specyfik powinniśmy równomiernie wcierać we włosy, ale nigdy w skórę na głowie. Następnie pasma należy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć za pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wyschnięciu włosy są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów często wzbogacone są o specjalne substancje, które chronią pasma przed wysoką temperaturą, dlatego też powinniśmy używać kosmetyku także przed prostowaniem włosów. Taka stylizacja sprawdzi się przy każdej okazji, zarówno służbowej, jak i na uroczystym spotkaniu.

fryzury
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W przypadku regularnego prostowania kosmyków, dobrze jest zafundować sobie sprzęt wysokiej klasy. Dostępne na rynku prostownice do włosów różni stopień ochrony fryzury. Warto wytypować z nich tę, która działa efektownie, ale jednocześnie łagodnie. Prostownice do włosów różnią się ilością dostępnych funkcji, różna jest także cena. Ich koszt to od jedynie 30 zł aż do 400 złotych! Bez względu na to, którą kupimy, pamiętajmy, że włosy domagają się od czasu do czasu odpoczynku od prostowania.

Powinniśmy zatroszczyć się też o ich dogłębne nawilżanie. Znakomicie sprawdzą się nawilżające maski i odżywki, godne polecenia jest również regularne nakładanie olejów do włosów. Kropla wymieszana z szamponem nada pasmom miękkość i intensywny połysk.

Odpowiednio dobrane pianki do włosów nie tylko umocnią stylizację, ale też będzie pielęgnowała kosmyki. Ochroni je przed wysoką temperaturą podczas stylizacji, ale także doda połysku i nawilży.