Artystyczne stylizacje

zabiegi używane w różnych chorobach oczu

Diety
Starczowzroczność nie jest wadą wzroku, ani chorobową zmianą, a następstwem naturalnego przebiegu starzenia. Jest to naturalny stan, który dotyka znaczny procent ludzi, na ogół po czterdziestym roku życia, jednak granica wieku jest obecnie coraz to niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda
Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się problematycznej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, jaka osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się obszerniejsza i traci elastyczność. Starczowzroczność przejawia się nadwątleniem zdolności właściwego widzenia przedmiotów dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z odczytywaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, lub pracą na komputerze. Jednym z popularnych wybiegów stają się okulary – www.rajsoczewek.pl/ray-ban – dwuogniskowe z czytelną poprzeczną kreską, jaka oddziela górną część od spodniej. Kompletnie problem eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki (www.rajsoczewek.pl/acuvue) na syntetyczną, wieloogniskową. Równolegle możliwa jest naprawianie istniejących uprzednio wad wzroku.

Witrektomia (więcej) to zabieg mikrochirurgiczny, stosowany w wielu przeróżnych chorobach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamierzeniem może być statyczność, poprawa, względnie przywrócenie prawidłowego działania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródoperacyjnie wprowadza się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i przez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się zdobyć rezultat uzdrowienia, względnie wykluczenia stanu patologicznego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy zabieg dotyczy zaledwie jednego schorzenia, czy operowane jest więcej schorzeń.