Artystyczne stylizacje

Z jakich materiałów mogą być wykonane obrączki i czy są one wytrzymałe?

obrączki sklep
W życiu każdego mężczyzny nadchodzi tego typu okres, kiedy poznaje swoją lepszą połówkę oraz chce z nią spędzić pozostałą część swojego życia. Aby tak było, powinien m.in. zakupić jej kwiatki oraz w bardzo nastrojowych okolicznościach poprosić ją o rękę.
Następnie musi się udać do sklepu złotniczego i dobrać odpowiednie obrączki.

obrączki sklep
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Ich kształt, rozmiar czy też konkretny materiał, z którego są wykonane to kwestia indywidualna. Oczywiście kandydat na męża może mieć nadzieję na pomoc złotnika, który może zaproponować różne odmiany złotego kruszcu, pallad czy platynę. Oczywiście najbardziej popularne jest złoto, ponieważ mogłoby ono posiadać różne kolory (choćby żółty, czerwony czy biały) oraz jest bardzo solidne. Obrączki takie są produkowane w różnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale mogłaby być ona wyższa (np. 750) lub niższa (333 czy też 375). Jeśli chcesz zakupić takie obrączki sklep złotniczy na pewno posiada ich znaczny wybór.

Sprawdź moje hiperłącze – tam czeka na Ciebie nowa dawka świeżych wpisów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeżeli napiszesz swą opinię.

Poza takimi wykonanymi ze złota, bardzo znane są także obrączki srebrne. Niestety jest to miększy metal, co sprawia, że jest w mniejszym stopniu trwały. Dlatego też najczęściej używa się go w wypadku produkcji obrączek przyjaźni. Najczęściej używaną próbą obrączek wykonanych ze srebra jest próba 925.

Dla niektórych ludzi pewnym zaskoczeniem może okazać się fakt, że najcenniejszym materiałem stosowanym do produkcji pierścionków ślubnych jest nie tyle złoto, a platyna. Jej kolor jest podobny do srebra. Ważne w przypadku tego tworzywa okazuje się być to, że jest to materiał antyalergiczny.

Jego masa jest wyższa od obrączek stworzonych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich bardziej znaczącą trwałością sprawia, że platynowe obrączki – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html – (niezależnie czy próby 950, czy też 600), są relatywnie kosztowne. Kolejnym uznawanym przez jubilerów oraz ich klientów materiałem jest tytan, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Obrączki z niego są bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.