Artystyczne stylizacje

Koszulki – billboardy?

Koszulka z nadrukiem
Większość osób miewa upodobanie by oceniać innych na podstawie tego jak się ubierają. Dlatego też ubiór stanowi istotny element w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny stare powiedzenie „pokaż mi swoją szafę, a powiem ci kim jesteś” jest często przytaczane przez wielu stylistów i ludzi ze świata mody. Na podstawie ubioru, można zwykle określić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a nawet to, jaki jest jej stan majątkowy.
Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem podkreślając swą indywidualność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, manifestują swoje poglądy a często i zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem stały się obecnie nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich niebanalne wzornictwo idące w parze z doskonałą jakością dzianin sprawiają, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki (zobacz koszulki z własnym nadrukiem tanio) narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma uszyła koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Błyskawicznie pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Oczywiście się nie udało, a podpisane koszulki (zobacz koszulki z nadrukiem na zamówienie) na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dnia dzisiejszego. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Barwne koszulki pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a równocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd to prezentacja pewnej idei – przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na pociąg w pochmurny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widnieje śmieszny tekst.
Prawda, że świat w ciągu jednej krótkiej chwili nie staje się piękniejszy?
Oczywiście nikt nie powiedział, że koszulki z ”przekazem” zarezerwowane są jedynie dla młodych ludzi. Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”