Artystyczne stylizacje

Wyprawka dla dzieci – przydatne akcesoria

kolorowe bambusowe pieluszki
Urodzenie się dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i bliskich. Wiele osób jeszcze przed pojawieniem się malucha stara się skompletować przydatne akcesoria, które będą niezbędne do codziennej pielęgnacji i zabaw z maluszkiem. Jeśli zastanawiamy się jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto wziąć pod uwagę takie produkty, które są uniwersalne i na pewno będą przydatne.

bambusowe pieluszki
Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich produktów są rzecz jasna pieluszki dla niemowlaka. Powinny być wyprodukowane z delikatnego, a jednocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku pod tym względem są pieluszki bambusowe dostępne na Wykonane są w stu procentach z włókna bambusowego, które wykazuje sporo zalet jeśli mowa o artykułach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż standardowa bawełna. Surowiec wykazuje także właściwości antybakteryjne, co jest w szczególności ważne w przypadku noworodków. Nie podrażnia skóry i może być wykorzystywany również przy skórze alergicznej.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło zegarki lotus opinie a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Dodatkowo pieluszki takie mają właściwości termoregulacyjne – w lecie zapewniają przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to więc niezwykle praktyczne i korzystne rozwiązanie, stąd też jeśli myślimy nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców warto kupić pieluszki bambusowe.

niemowlak
Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym rozwiązaniem jest również zakup potrzebnych tekstyliów. Rozmaitego rodzaju puszyste kocyki czy ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, szczególnie, jeśli będą zrobione z najlepszej bawełny i nie będą zawierały niebezpiecznych dla skóry maluszka substancji. Tego rodzaju produkty są na ogół niezwykle barwne, posiadają motywy adekwatne dla chłopców i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć problemu z zakupieniem ciekawego zestawu. Istotne jednak, by zweryfikować producenta tekstyliów – jest to w szczególności ważne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, których skóra jest niezwykle wrażliwa, więc produkty powinny być jak najlepszej jakości. Sporo tanich tekstyliów produkuje się w Chinach, należy być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na rodzimych producentów (jak ręczniki dla dzieci Fiorino), przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka.