Artystyczne stylizacje

Wygodny styl wojskowy

Wojsko
Na dzień dzisiejszy śmiało można stwierdzić, że panuje moda na styl militarny. Przejawia się to w bardzo różnych dziedzinach codzienności. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tematyką wojskową i militarną, a zatem dziejami konfliktów zbrojnych i broni, jak również tymi elementami w aspekcie czasów obecnych. Bardzo popularne są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i w celach rozrywkowych. Jednym z przejawów tego trendu jest też popularność gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnej broni z użyciem nabojów z farbą.

Samolot
Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy obejmuje również modę. Na przestrzeni ostatnich lat można było zauważyć bardzo różnorodne zmiany ubraniach wzorowanych na wojskowym mundurze. Ubiory tego rodzaju są najczęściej niezwykle funkcjonalne ze względu na trwałe tkaniny, dużą liczbę kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w części sportów ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie wojskowe takie jak między innymi spodnie Helikon są również niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe, dzięki czemu kupowane są przez wielu ludzi.

Styl (twojapesa.pl/oferta/dla-osob-prywatnych/pelny-remanent/) militarny a subkultury

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/

Niektóre ubiory o charakterze wojskowym są kojarzone z członkami rozmaitych subkultur. Ubiory jak na przykład ciężkie obuwie oraz kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich ubiorem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który lubią przedstawiciele punków oraz część wielbicieli muzyki metalowej. W tych przypadkach najczęściej plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający militaria to również styl odzieży. Wariacje na temat odzieży wojskowej niekiedy sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl ten przewiduje wykorzystanie motywu moro w odzieży. Wzór ten również występuje w wielu rozmaitych odmianach i barwach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego. Z tego powodu widuje się na przykład motyw moro w odcieniu różowym. Styl (zobacz tutaj) militarny to także elementy odzieży w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje wiele rodzajów butów, dla których podstawą były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne były oficerki damskie, oparte na długich butach skórzanych noszonych w wojsku.