Artystyczne stylizacje

Idź Do ślubu w swoim stylu i zrób świetne wrażenie.

Krótka suknia ślubna
Panny, które biorą ślub a nie przepadają za schematami powinny dziś cieszyć się z nowych trendów. Moda ślubna staje coraz mniej zachowawcza. Tak na dobrą sprawę na ślub możesz dziś włożyć praktycznie wszystko, rzecz jasna w ramach dobrego smaku. Panny młode jednakże nie są skazane na wkładanie ciężkich sukienek czy wielkich welonów. Dla naszych babć welon oznaczał niewinność.

Suknia ślubna z sieciówki: żakiet i spódnica
Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl

Nie da się ukryć, że tradycja ta uległa zatarciu, a i sama symbolika przestała obowiązywać, bo przyszła mężatka dziś nakrycia głowy po prostu nie musi wkładać, jeżeli tylko nie czuje się najlepiej w tym elemencie garderoby. Z drugiej strony zawsze można wybrać ogromny, zdobiony welon – to kwestia uzależniona jedynie od przyszłej małżonki. Tak samo sukienka może być pełna falbanek i zdobień, a również może być całkiem minimalistyczna i nie posiadająca jakichkolwiek dodatków.

Takie samo rozluźnienie zwyczajów dominuje w doborze barw. Tradycyjnie zestawiało się harmonicznie barwy Pana i Pani Młodych. Nie wypadało też stawiać na mocno nasycone odcienie. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by do sukni ślubnej włożyć kolorowe szpilki czy barwną kurteczkę.Niemniej jednak tego rodzaju rozluźnienie nie (pod tym linkiem) oznacza całkowitego braku barier. W teorii możesz założyć co chcesz, pamiętaj jednak, że moda ślubna(więcej pod linkiem) nie ma wpływu na Twoją urodę.

I właśnie dlatego sama powinnaś postawić sobie pewne limity – osobom chudym i puszystym będą sprzyjały inne ubrania i dodatki. Podobny sąd można sformułować na temat kobiet o różnym wzroście. Na przykład duże dodatki mogą przytłoczyć niewielką pannę młodą, więc wówczas lepiej o nich zapomnieć. Innym limitem są zaproszeni goście. Moda ślubna nie służy temu, by kogokolwiek urazić i zapewne również tego nie chcesz. Dlatego czasem lepiej zmienić zdanie i odejść np. od zbyt śmiałych stylizacji.