Artystyczne stylizacje

Nabywamy torebkę

kobieta z torebką
Torebka jest zauważana jako pewnego rodzaju atrybut kobiecości, ale do spełnienia ma szereg całkowicie innych funkcji. Objawia ona styl kobiety, jej sposób bycia, ale zarazem jest efektywnym dodatkiem i ozdobą całego stroju.

torebki
Źródło: kraina-stylu.pl
Nabywając torebkę, musimy wiedzieć, jakie będzie jej przeznaczenie. Jeżeli ma to być torebka, jaka będzie tylko dopełnieniem garderoby wieczorowej, nie będziemy rozglądać się za wielkimi workami, w jakich można zmieścić wiele innych rzeczy. Do takiej kreacji torebka musi doskonale pasować, tak kolorem, jak także stylem. Wbrew pozorom to dokładnie takie dodatki, jak na przykład torebka przesądzają o całkowitym wyglądzie naszego ubioru. Warto zatem przeznaczyć wiele uwagi temu, aby wybrać właściwą torebkę. Często może ona kosztować więcej niż nasza sukienka – na czasie.

Warto do kreacji wieczorowej dobrać względnie małą torebkę, jaka będzie estetycznym uzupełnieniem. Nie zmieścimy w niej wielu przedmiotów, ale na szminkę, klucze do domu i pieniądze powinno jak najbardziej starczyć przestrzeni. Torebka do kostiumu wyjściowego winna przykuwać uwagę, ale jednocześnie powinna dobrze komponować się z kierunkiem i kolorystyką naszego stroju. Na wieczorowe wyjście możemy dopasować torebkę na łańcuszku, lub ze zdobieniami z cyrkonii, cekinów itd. Im mniejsza torebka, tym bardziej będzie ona konweniowała do całej sytuacji.

Zupełnie inne wyznaczniki doboru musimy przyjąć, gdy kupujemy torebkę do noszenia na co dzień. Jej rozmiary będą dużo większe, chociaż to zależy od naszego zajęcia. Z pewnością większą torebkę nabędzie słuchaczka wyższej uczelni, która to nosi z sobą książki a także notatki, a mniejszą wytworna bizneswoman, która prócz torebki ma ze sobą zazwyczaj aktówki damskie. Każda pani doskonale wie, jakie rzeczy musi nosić ze sobą. Musi więc dobierać torebeczki w taki sposób, aby wszystkie koniecznie jej na co dzień przedmioty zmieściły się do torby. Czasami kobieta nosi ze sobą wyłącznie portmonetkę, klucze oraz telefon, a niekiedy pół kosmetyczki, książki jak też wiele innych obiektów.

torebka
Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalne jest to, że każda dama potrzebuje nieco innej torebki. Istotne jest, ażeby torebka była wygodna – ani nazbyt mała, ani zbyt duża. Torebka (szerzej w serwisie http://longfashion.pl/damskie/torebki-damskie/nucelle/) powinna bowiem pełnić funkcje praktyczne. Powinna mieć więc stosowną dla użytkowniczki ilość komór. Teraz starczy wyszukać dobry sklep z torebkami, i możemy przebierać – wyposaż się modnie.