Artystyczne stylizacje

Wybieramy suknię ślubną

ślub
Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych chwil w naszym życiu, dlatego coraz więcej osób przygotowuje się do niego, biorąc pod uwagę najdrobniejsze szczegóły. W naszym kraju można odwiedzić profesjonalne targi ślubne, skorzystać z usług firm eventowych, które zorganizują za nas tę szczególną uroczystość, spełniając najwymyślniejsze życzenia klientów.

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony
Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska

fotografie coraz rzadziej robi sąsiad – zastępuje go profesjonalny fotograf, który robi oryginalne sesje (sesje ślubne wrocław) zdjęciowe w plenerze. Restauracje oferują wykwintne menu, a didżeje nadają imprezie weselnej styl lat 60. czy 80. Salony florystyczne dobierają kwiaty nie tylko dla panny młodej, ale również do kościoła, sali weselnej czy samochodu. O fryzurę panny młodej zadba fryzjerka, a kosmetyczka zrobi jej nienaganny makijaż, który będzie wyglądał pięknie do późnych godzin wieczornych. Jedynym szczegółem, który pozostaje do indywidualnego wyboru i spędza sen z powiek niejednej pannie młodej jest suknia ślubna.

Dobrze dobrana suknia ślubna ma wyrażać gust i osobowość panny młodej i sprawić, że będzie najpiękniejsza w ten najważniejszy dzień. Ma podkreślać atuty jej urody i rzucać się w oczy na tle innych – po prostu ma być suknią z naszych marzeń. Pomocny w doborze sukni okaże się profesjonalny salon którego specjalnością jest moda ślubna. Jeśli jesteśmy mieszkańcami np. Lublina lub jego okolic, warto wrzucić w wyszukiwarkę: suknie ślubne lublin – nie zważajmy na małe lub duże litery, ważniejsze są różne wersje fraz po to, by gruntownie przeszukać Sieć. Sprawdźmy również opinie na forach internetowych lub po prostu popytajmy znajomych. W wybranym przez nas salonie zwróćmy uwagę na obsługę, sposób prezentowania stroju, liczbę przymiarek i jakość materiałów. Warto przewertować katalogi z modą ślubnąi wspólnie ze stylistą rozważyć, czy ten krój będzie uzewnętrznieniem naszego stylu.

Wybierając model sukni, oceńmy, jaki mamy rodzaj figury – tylko osoby o nienagannych kształtach i stosunkowo wysokie mogą sobie pozwolić na suknię w typie syreny lub princessy. Kobiety szczupłe, lecz niższe dobrze prezentują się w sukni klasycznej (spódnica i gorset), panie z lekką nadwagą lepiej poczują się w typie empire, a niskie i krągłe – w typie sukni w kształcie litery A (z zaszewkami rozchodzącymi się w dół) lub typie prostym, wykonanym z lejących się, opływowych tkanin.

Dobierzmy suknię również do pory roku planowanego ślubu, jednak najistotniejsze jest to, że mamy czuć się w niej komfortowo i pięknie. Bo nawet najdroższa suknia, jeśli do nas nie pasuje i niewygodna, może zepsuć humor panny młodej w ten wyjątkowy dzień.