Artystyczne stylizacje

Wspaniała biżuteria na lato

Biżuteria Diva - bransolety
Mamy wspaniałe lato, chodzimy w cienkich, lekkich sukienkach i japonkach. Wakacyjny nastrój wszędzie wokół. Wspaniałym dodatkiem do lekkich stylizacji może być biżuteria (dla osób wierzących boskabijoux.pl/) artystyczna ręcznie robiona.

Zwykle ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy przedmiot jest niepowtarzalny. To głównie odróżnia tego rodzaju ozdoby od tych, które można kupić w markowych sieciowych butikach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem zawiązanym wkoło jakiegoś kamyczka. Nic bardziej błędnego! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących tego typu błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, by przekonać się, że ręcznie robiona biżuteria – przejdź do serwisu – srebro biżuteria – jest niezwykle ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i na przykład akrylowych – które są równie ładne, lecz jednak tańsze – idź na stronę. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria tego typu nie należy do tanich. Wykonanie jednego naszyjnika, albo pary kolczyków, to wiele godzin bardzo precyzyjnej pracy. Na początku projekt, zaplanowanie kolorystyki, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności dobór materiałów i w końcu sama praca nad stworzeniem takiego elementu.

Jeżeli planujemy nabyć na przykład kolczyki ręcznie robione zwracajmy uwagę na szczegóły. Ważne jest żeby były dokładnie wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a przecież nie kupujemy kolczyków dlatego by zalegały w pudełku. Zwracajmy też uwagę na miejsca połączenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek problemu oferuje też naprawę. Dobrze jest wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie kiedy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do idealnego stanu.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co najważniejsze – niepowtarzalna – Ceneo. Artyści robiący tego rodzaju ozdoby zwykle robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im charakterystycznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły wykonana – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez długie lata.