Artystyczne stylizacje

Kup sobie wojskowe spodnie

moro
Styl wojskowy jest stylem zwykłym, łatwym do pokazania. Każdego roku wraca on do świata mody jednakże w coraz to nowszych odsłonach. Cechuje się on ziemistymi barwami takimi jak przykładowo zieleń w całej gamie, beże, brązy, szarość czy czerń, a także śmiałymi akcesoriami z ćwiekami.

Ciuchy wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostolinijnością i surowością. Także motywy wojskowe pojawiają się na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane paseczki, szelki noszone do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz lepszą powszechnością i są kojarzone ze śmiałością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeśli chodzi o polskie spodnie – więcej dowiesz się na tej stronie – wojskowe to są one w zasadzie jak nie zazwyczaj używane w wojsku polskim. Robione są one z wyjątkowo grubego i wytrzymałego na rozdarcia i przecierania materiału. z reguły posiadają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te raczej służą tylko żołnierzom, ale w Polsce jest dużo rodzaju spodni typu wojskowego, które wszyscy mogą nosić. Jednym z nich są spodnie cargo.

Potocznie są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są wykonane z bawełny, są lekkie i swobodne, w związku, z czym nie utrudniają ruchów. Zawierają wiele kieszeni i są zaprojektowanie na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je ubierać zarówno panowie jak i panie. Dzięki trwałemu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w rozmaitych warunkach zarazem tych trudnych jak i zwykłych.

Kolejne znane spodnie wojskowe to spodnie bdu. Stworzone są również całe z bawełny i są wyjątkowo porządnie stworzone. Ich zwykły rodzaj ma sześć kieszeni, które są bardzo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a przy pomocy taśm można je regulować w obwodzie, tak samo z resztą jak w spodniach cargo. Posiadają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci pomocniczych warstw dzianiny.