Artystyczne stylizacje

Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie pięknie, jednakże wymagają nadzwyczaj wzmożonej pielęgnacji

loki
Włosy kręcone mogą prezentować się naprawdę atrakcyjne, jednakże wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji, jako że zazwyczaj są dużo bardziej wymagające aniżeli włosy proste. Zniszczone, wyczesywane na sucho loki zaczynają się puszyć, tym sposobem cała fryzura traci swój kształt, wobec tego osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wydobyć ich potencjał.

loki
Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (znajdź coś dla siebie). Ogólnie, wskazane jest decydować się na używanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do zwyczajnego użytku powinien być łagodny. Przeważnie zalecane są świetnej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale także maski i odżywki, które doskonale wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone zazwyczaj są dość wysuszone z natury, tym samym regularne nawilżanie ma największe znaczenie dla ich kondycji. W dodatku, należy pamiętać, żeby włosów nie czesać na sucho, gdyż rozczesanie loków skutkuje problematycznym w ułożeniu puchem. Dobrze jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, zaraz po myciu, na mokro. Jeżeli włosy (Oryginalne kosmetyki revlon – informacje) są naprawdę splątane, warto zaaplikować odżywkę. (Nowość: farby do włosów online) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się odpowiednio. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei o wiele mniej niszczą włosy – strona tutaj -.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto także odpowiednio zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu znakomicie sprawdzają się odżywki silikonowe czy jedwabie do włosów. Chronią końcówki, które jako najstarsza część pasma są zazwyczaj najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również naprawdę wrażliwe. Kobiety, które mimo troskliwej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” w dalszym ciągu nie są w stanie wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasami bowiem konieczne jest profesjonalne pocieniowanie konkretnych warstw włosów, w ten sposób będą one lżejsze. Jest również sporo technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, chociażby słynny już plunking. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że wszystkie włosy posiadają swoje potrzeby, z tego powodu należy je obserwować oraz sprawdzać, które kosmetyki bądź sposoby pielęgnacji rzeczywiście przynoszą pożądane rezultaty. Więcej na stronie