Artystyczne stylizacje

Własna moda na co dzień czyli co na siebie włożyć, żeby wyglądać rzeczywiście ciekawie.

rozpianany sweterek
Każdego lata, gdy najbardziej znani kreatorzy mody zaczynają pokazywać swoje najnowsze kolekcje, w wielu damskich szafach może się pojawić niewielka rewolucja. Nagle się okazuje, że kilka kreacji zakupionych zaledwie rok temu w obecnym sezonie nie ma racji bytu, ponieważ kolor stał się niemodny albo popularne są zupełnie inne kroje. Wiele pań ślepo podąża za takimi zachowaniami, i jeśli tylko jakiś celebryta włoży na siebie coś nietypowego, to nagle co któraś mijana na chodniku pani ma ubrane dokładnie to samo.

biała sukienka
Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli zupełnie nie będzie im to pasować, czy też nie będą się w tym czuły dobrze, to moda jest modą, to co modne należy ubierać i koniec. Tego typu małpowanie cudzych pomysłów jest niestety dość powszechne, nie tylko zresztą w modzie, ale w pozostałych dziedzinach życia również. Niestety duża część z tych kobiet, którym się wydaje że zakładając najmodniejszą w sezonie bluzkę, czy kupując dodatki w niebieskim kolorze, bo właśnie tej jesieni jest on w modzie, nie ma pojęcia o tym, czym jest naprawdę moda. Nieco więcej w temacie modowym – tak naprawdę bycie modnym nie oznacza bezkrytycznego chodzenia za tym, co wymyślili inni. Wręcz przeciwnie, bycie modną osobą to umiejętność zestawiania takich ubiorów, aby pozytywnie się wyróżniać z tłumu tak samo ubranych innych osób. I jak widać na przykładzie wielu coraz popularniejszych blogerów modowych, istotne nie jest za jaką kwotę się coś będzie kupować, lecz co się znajduje i jak się to zestawi z pozostałymi częściami ubioru. Obecnie również panowie bardziej interesują się modą. To coś dla nich – .

Są wręcz niektóre osoby, które wolą kupić odzież dla siebie w sklepie z używanymi ubraniami, wyszukując tam ciekawych, oryginalnych części stroju. Odpowiednio zestawione, uzupełnione o intrygujące obuwie najczęściej wyglądają one dużo lepiej, niż założone przypadkowo markowe ubrania wielu pań, którym może się tylko wydawać, że są modne. Moda to także umiejętność dobrania stroju do odpowiedniej okazji, to wyczucie, kiedy można założyć coś na siebie, a kiedy korzystniej z danej części garderoby zrezygnować, bo zjawienie się w takim ubraniu nie będzie stosowne.