Artystyczne stylizacje

Właściwa pielęgnacja ust i włosów latem i zimą

uroda
O tym, że obecnie należy dbać o swój wygląd, nie musimy nikogo przekonywać. Każda świadoma tego dziewczyna zrobi wiele, by właściwie pielęgnować swoją urodzę. Naturalnie najbardziej koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla każdej kobiety są to najważniejsze wyznaczniki jej urody.

Przeważnie kupujemy kosmetyki kolorowe oraz typowo do pielęgnacji. Warto
kosmetyki
Autor: Mustela
Źródło: Mustela

wiedzieć, że oprócz gładkiej cery i dobrze umalowanych oczu, trzeba też zadbać o usta – powiekszanie ust szczecin. Przeważnie nie mamy kłopotów z wysuszonymi ustami, jednakże w sezonie letnim i w zimie wymagają one szczególnej troski. Zarówno mocne słońce, jak i większy mróz wysuszają usta (suche usta). Niestety suche usta dają uczucie dyskomfortu i źle prezentują się pod makijażem. Przeważnie typową przyczyną spierzchniętych ust jest złe lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z popękaną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem przesuszonych warg to również konsekwencja używania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety sztuczne składniki w nich zawarte wysuszają naskórek.

Jak zatem skutecznie dbać o swoje usta? Najlepiej używać pomadki ochronne, które mają w składzie naturalne wyciągi i odżywcze witaminy. Na przykład polecane przez internautki są nawilżające balsamy do ust carmex – kliknij i porównaj ciekawe produkty. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, chociaż mniej komfortowy w aplikacji. Jednak możesz go nabyć także z myślą o swoim partnerze, który z pewnością nie weźmie do rąk typowej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni także powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można również z powodzeniem
włosy
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

używać latem, ponieważ zawiera mentol i ma przyjemne działanie chłodzące. Jednocześnie duża zawartość masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia silne ochronę. Subtelny waniliowy zapach to również duży plus tego kosmetyku

Nie zapominajmy, że zimą należy też specjalnie dbać o włosy. Zimne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Zwłaszcza jeśli mamy farbowane włosy, musimy stosować kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj trwałe farby do włosów mają to do siebie, że wysuszają łuskę włosa, więc po kilku myciach jeśli dodatkowo ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Należy więc po każdym myciu nałożyć specjalny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, a także utracie koloru. Oprócz tego idealnie sprawdzi się skuteczny szampon do włosów farbowanych , który zawiera znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak przykładowo keratynę, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.