Artystyczne stylizacje

Warto wspomagać swoją kondycję

suplementy diety
Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Kiedy sporo ćwiczymy, budujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie człowieka, stąd powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są białka, niezbędne do rozbudowywania mięśni, budowania odporności i wielu innych przemian zachodzących w organizmie. Na końcu mamy tłuszcze również konieczne na przykład do przyswajania niektórych witamin I właściwego funkcjonowania neuronów. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca albo znacznie ograniczająca któryś z nich z zasady nie może być zdrowa.Reklama: dobre ćwiczenia na schudnięcie.

Astaksantyna w kapsułkach
Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeżeli chcemy rozwinąć masę mięśniową, przypuszczalnie chcemy rezultat ujrzeć jak najszybciej. W takiej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednak używać ich z umiarem, nigdy nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza. Pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem brania jakichkolwiek odżywek i środków wspomagających zrobić najprostsze badania krwi i moczu. Kiedy wszystkie wyjdą w porządku możemy udać się po zakupy. Czy widziałeś już: najlepsze ćwiczenia na odchudzanie.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedaje się ją pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest głównym nośnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich pracę. Dobrze jest zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. Odżywki tego rodzaju są dość łatwo dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspomaga również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie polega na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach
Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Uważajmy jednak ze używaniem. Różnego typu schorzenia powiązane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają stosowanie takiego typu środków. Należy uważać również na rozpowszechniony dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybszy rozwój mięśni, lecz należy uważać by go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedaży także, jednak istnieją ludzie, którzy stosują je zupełnie bez jakiegokolwiek pomyślunku. Napychają się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zazwyczaj chorobami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Odżywki dla kulturystów trzeba stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą funkcjonowały prawidłowo i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło: