Artystyczne stylizacje

W jakim stopniu owoce i warzywa wpływają na to jak się czujemy? Czemu powinno się jeść ich jak najwięcej?

owoce
Owoce jak również warzywa powinny zostać podstawowym elementem naszej diety, gdyż dają naszemu ciału potrzebne składniki odżywcze. Dajmy na to cytrusy lub rośliny strączkowe posiadają dużo składników, jakie nie tylko ochraniają nas przed chorobami, ale również opóźniają procesy starzenia się. A to tylko jeden przykład ich dobrego działania. Każdy producent owoców ma tego świadomość, dlatego też pragnie dostarczać owoce oraz warzywa najlepszej jakości.

owoce
Autor: Carson Cap
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najmłodsi dobrze o tym wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe, musimy w związku z tym ich jeść jak najwięcej oraz bardzo regularnie. W takiej grupie natomiast odnaleźć można produkty, jakie na stałe powinno się wpisać do standardowej diety, ponieważ zawierają istotne składniki odżywcze. Nie tylko bardzo pozytywnie wpływają na nasz organizm, ale znajdujące się w nich witaminy opóźniają procesy starzenia się, zniżają ilość cholesterolu i dobrze regulują ciśnienie. Ich oddziaływanie jest tak duże, że są w stanie nas chronić przed chorobą nowotworową.

Choć Polska nie leży w strefie tropikalnej, gdzie odnaleźć można o wiele więcej gatunków owoców oraz warzyw, to jednakże owoce Polska zasługują na uwagę, ponieważ dają dużą ilość składników odżywczych, które poprawiają nasze zdrowie. Z pewnością godne polecenia są takie owoce, jak borówki, jeżyny, truskawki czy maliny. Już garść lub dwie takich owoców z płatkami śniadaniowymi wpłynie bardzo dobrze na nasz cały dzień. Udowodnione jest, iż bogate w polifenole i fitonutrienty, gwarantują działanie przeciwzapalne i przeciwoksydacyjne. Ma to wpływ na lepszą pamięć, ochrania komórki mózgu przed umieraniem, co odpowiada także za proces starzenia się. Więcej na .

owoce
Autor: Lima Pix
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym mózgu znajduje się mikroglej, który jest odpowiedzialny za usuwanie resztek, jakie są w stanie zaszkodzić właściwemu działaniu komórek. Z wiekiem jednak mikroglej pracuje coraz gorzej, dlatego też pozostawia wszędzie coraz więcej resztek, najgorsze jednak jest to, iż myli je ze zdrowymi komórkami oraz działa na ich niekorzyść. Całe szczęście wyciąg z borówek i truskawek poprawia jakość działania mikrogleju. Szczególnie należy z tego korzystać, bo owoce nie są drogie oraz są wszędzie dostępnie, przykładowo owoce sprzedaż.