Artystyczne stylizacje

W jaki sposób zregenerować nasz organizm po zimie? Co może być pomocne

masaż
Jak to po okresie zimowym bywa czujemy się dosyć osłabieni. Mamy wrażenie, że straciliśmy wiele z naszej formy sprzed kilku miesięcy. Szukamy sposobów na odzyskanie sił oraz na to by nasze ciało wróciło do normy. W jaki sposób tego dokonać?

ćwiczenia na orbitreku
Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze spadek naszej formy wystąpił na skutek mniej zdrowego jedzenia. Niestety, ale ilość świeżych warzyw i owoców, które jemy w zimie drastycznie spada. Ceny warzyw w sklepach nie pomagają, a oprócz tego mamy duże wątpliwości czy aby nie są one napakowane dużą ilością substancji chemicznych. Zamiast tego łykamy różnego rodzaju substytuty witamin oraz minerałów, które niestety nie wchłaniają się tak łatwo jak związki z pożywienia. Z tego powodu trzeba naładować nasz organizm dużą dawką paliwa w postaci zdrowego oraz wartościowego jedzenia. Takim dobrym przykładem są zielone koktajle. Przygotowywane z zielonych warzyw oraz różnych owoców. Dodadzą nam one sporej dawki energii oraz odżywią trochę nasze ciało.

Więcej na ten temat:

Kolejną rzeczą będzie wysiłek fizyczny. Sport różnej maści pobudzi nas do działania, zmusi nasz organizm do wytwarzania endorfin. Możemy wykonywać bardzo różne rodzaje aktywności. Ważne żeby robić coś co lubimy. Chodzi bowiem o to by zapału wystarczyło nam nie tylko na sam początek, ale na dłużej. Dlatego, jeżeli nie czujemy się na siłach to nie rozpoczynajmy od długich biegów. Zebranie grupy znajomych i pogranie w kosza też jest formą wysiłku, ale znacznie ciekawszą i lepiej mobilizującą do wstania sprzed kanapy niż samotne biegi. Oprócz treningów należy też zadbać o regenerację. Tutaj masaż będzie dobrym pomysłem – -> zobacz szczegóły. Nie bez przyczyny ta forma zabiegów sprawdza się świetnie jako rehabilitacja, w jakiej tak istotny jest powrót do sprawności. Rzecz jasna nie o taką skalę chodzi, jednak i tak masaże wpłyną doskonale na nasze ciało pomagając nam czuć się lepiej.

warzywa
Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystajmy więcej ze świeżego powietrza. Wcześniej mieliśmy
najczęściej wymówkę pod postacią złej pogody. Tłumaczyło to nasze siedzenie przed telewizorem oraz brak chęci na jakąkolwiek aktywność. Może rzeczywiście czasem pogoda nie zachęca, wczesną wiosną też ale kiedy już zmusimy się do wyjścia to stwierdzimy, iż wygląda to gorzej z okna naszego mieszkania niż w rzeczywistości. Po powrocie bowiem mamy satysfakcję i przepełnia nas energia. Czujemy wzrost endorfin spowodowany wysiłkiem. Mamy znacznie większą ochotę do działania.