Artystyczne stylizacje

Jak znaleźć półbuty męskie dla pana młodego?

ślub
Moment ślubu jest dniem, w którym młoda para chce prezentować się wyjątkowo. Ubrania oraz dodatki muszą być ze sobą spójne, żeby tworzyć piękną, elegancką całość. Za nami już czasy, kiedy jedynie panna młoda zwracała uwagę na detale, współczesny pan młody również pragnie wyglądać elegancko i gustownie.

Najistotniejszy jest rzecz jasna garnitur ślubny. To do jego tkaniny, barwy i charakteru dobiera się pozostałe elementy ślubnej garderoby. Panowie często zwracają baczną uwagę na wybór koszuli oraz muchy czy innego dodatku, lecz niestety dość niedbale dobierają obuwie ślubne. Tymczasem wygodne oraz piękne półbuty męskie mogą idealnie uzupełniać stylizację, gwarantując przy tym komfort w tym specjalnym dniu, w którym niemało godzin spędza się na nogach. Buty muszą być wykonane z najlepszych materiałów oraz tworzyć z garniturem harmonijną całość, zarówno pod względem stylu, jak i barwy.

ślub
Autor: Clare Hocter
Źródło: http://www.flickr.com
Według jakich zasad wybrać obuwie ślubne do konkretnego stroju? Panowie często mają problem z doborem pasującego koloru obuwia. Dziś półbuty męskie dostępne są na szczęście w równie szerokiej gamie kolorów, jak buty dla pań – wybierz wygodne półbuty dla mężczyzny . Fundamentalna zasada mówi, że do garnituru czarnego lub granatowego wybieramy buty ciemne, a do jasnego – jasne. Jeśli nie chcemy nabywać butów na jedno wyjście, do beżowych i popielatych garniturów – zamiast obuwia w tym samym odcieniu – będą pasować buty w naturalnym, brązowym odcieniu skóry.

Takie półbuty bez obaw można później zakładać do codziennych stylizacji. Nie zapominajmy, że buty lakierowane są mniej praktyczne niż matowe i pasują raczej do eleganckich smokingów, niż do lekkich letnich garniturów o bardziej sportowym kroju. Pary młode coraz bardziej ochoczo decydują się na barwne dodatki, na jakiś radosny akcent, dodający poważnemu ubraniu odrobinę swobody. Panie najczęściej decydują się w takiej sytuacji na kolorowe buty – sprawdź modele obuwia ślubnego. Panowie powinni zostać przy klasycznej kolorystyce butów, ale mogą do nich założyć kolorowe sznurowadła. To ciekawy sposób na ożywienie klasycznego obuwia. Warto wybierać buty ze skóry naturalnej, w sezonie letnim szczególnie ważne jest, by skórzana była także wyściółka buta – zapobiegnie to poceniu się stóp i powstawaniu kłopotliwych odcisków.