Artystyczne stylizacje

W jaki sposób dopasować buciki do kobiecej sylwetki?

czułenka
Dobry dobór bucików do kobiecej sylwetki pomoże ją wymodelować na przykład optycznie ją wyszczuplając bądź wydłużając nogi. Odpowiednie buty korespondujące z sylwetką kobiety sprawią, że będzie ona wyglądała doskonale. Pewne rodzaje butów pasują do kobiet o mocnych nogach, inne nie. Dobrze jest odkryć parę podstawowych zasad doboru obuwia do kobiecej figury, tak aby za każdym razem wyglądać doskonale.

baleriny
Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buty muszą wysmuklić sylwetkę, wydłużyć optycznie zbyt krótkie nogi, lub też podkreślić walory sylwetki. Słowem wyeksponować to, czym kobieta śmiało może się poszczycić, a jednocześnie niwelować mankamenty jej sylwetki. Odpowiednio dobrane klasyczne czółenka damskie świetnie zatuszują niedociągnięcia a także podkreślą atuty sylwetki każdej kobiety – nogi wyglądają idealnie w każdych bucikach, ale już posiadaczki bardzo szczupłych nóg muszą rozważnie selekcjonować fason bucików. Dla dam o chudych nogach najodpowiedniejsze będą buty w rodzaju balerinki, botki, całkowicie zabudowane pantofle a także mokasyny damskie. Te wszystkie fasony obuwia sprawiają, iż nogi nie wyglądają na nadmiernie szczupłe. Damy o szczupłych nogach będą seksownie prezentowały się w pantofelkach na lekkich szpilkach. Modne są aktualnie szpilki z platformami z przodu butów. Obuwie przeznaczone dla pań o zgrabnych nogach powinny być brązowe, szare, zielone, fiołkowe bądź też kanarkowe. Te barwy będą im z pewnością najlepiej pasowały.

Z kolei panie o mocnych nogach powinny zmierzać do ich wyszczuplenia, poprzez zastosowanie właściwego buta. Przy nabywaniu butów panie o zbyt grubych nogach powinny dobierać pantofle na stożku albo na koturnie. Jeśli obcas ma postać stożka, to powinien on nieznacznie zwężać się ku dołowi. Dla pań narzekających na nadmiernie puszyste nogi polecane są długie kozaczki na podwyższeniu, których cholewy będą idealnie przylegające do nogi.

Nie mogą one wybierać kozaków z cokolwiek odstającą cholewką, gdyż niepotrzebnie poszerzy ona wizualnie łydki. Nie polecane są przy tym botki z podniesioną cholewką, bądź obuwie z ozdobą dookoła kostki. Kobiety o nadto grubych nogach winny dobrać dla siebie raczej delikatne klasyczne czółenka damskie w jakich będą prezentować i czuć się świetnie.