Artystyczne stylizacje

W jaki sposób dopasować odpowiednią torebkę?

Kobieta w mieście
Kobiety ubóstwiają torebki. Gromadzimy je, dobieramy adekwatnie do ubioru, przenosimy w nich wszystkie nasze cenności. Jednak każda kobieta jest inna i nie do każdej z nas pasuje każda z torebek.

torebki
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto porady, czym trzeba się kierować ażeby dopasować dla siebie właściwą torebkę. Pierwsza zasada – dobierz torebkę do swej sylwetki: średnia lub większa dla kobiet puszystych, malutka bądź średnia dla pań o średniej budowie natomiast mała dla pań drobnych. Jeżeli wybierasz torebkę noszoną przez ramię upewnij się, że jej pasek posiada właściwą dla ciebie długość. Dobieraj torebkę do okazji, przykładowo na co dzień – torba na ramię, do sukienki – kopertowa, na wieczór z kolei – mała torebeczka do ręki. Ciekawe dane: polecane listonoszki.

Zastanów się nad swoim stylem życia. Nabywasz nowiutką torebkę, do czego ma ci ona służyć? Nie musisz kupować torebki, identycznej jaką miałaś poprzednio. Być może przeszłaś już na emeryturę i nie potrzebujesz dźwigać z sobą aż tylu rzeczy? Wówczas starczy malutka, zgrabna torebka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na codzienne czynności. Kobiety, które wiele podróżują albo chodzą na uczelnię, będą z pewnością gustować w plecakach lub torbach z dłuższym paskiem, przewieszonych przez ramię. Takie torebki są pojemniejsze, a dodatkowo lepiej chronią nasze dokumenty, ponieważ dokładnie przywierają do sylwetki.

Zastanów się, w jakim stylu najczęściej się przyodziewasz. Pracujesz w urzędzie i na co dzień zakładasz neutralne, ubrania? Najlepszą będzie dla ciebie elegancka torebka na ramię lub do dłoni. Dla pań kochających wyraziste odcienie oraz rzucającą się w oko biżuterię, najodpowiedniejsze są kopertówki bądź też torebeczki do dłoni w neutralnych kolorach. Zobacz tu: .

Kobiety mające kłopoty z kręgosłupem, powinny w miejsce torebek nosić plecaczki lub malutkie torebki przewieszane przez ramię. Wybierać wówczas trzeba torebki z szerokim, płaskim paskiem i nigdy ich nie przeciążać.

Z kolei to czy są to torebki ze skóry, z tkaniny czy z innego rodzaju materiału zależy tylko od naszych indywidualnych upodobań i od wyobraźni. Wszelakiego typu torebki znajdziemy również w sklepach internetowych, które proponują ogromną ilość wzorów i odcieni torebek. Wyszukamy w nich nie wyłącznie torebki damskie skórzane lecz też plecaczki i torby podróżne.