Artystyczne stylizacje

W jaki sposób dbać o włosy? Poznaj właściwe metody na utrzymanie ładnej fryzury

zdrowe włosy
Każda kobieta chce mieć ładne włosy, lecz nie wszystkie panie są zorientowani, w jaki sposób o nie dbać. Nie wystarczy bowiem umyć głowę oraz pójść spać, gdyż nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość pań ma delikatne, cienkie kosmyki, jakie jeszcze osłabiamy nieodpowiednimi metodami pielęgnacji oraz zabiegami chemicznymi u fryzjera. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest wprawne mycie głowy.

przedłużanie włosów
Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeśli będziemy używać delikatnego szamponu, dostosowanego do rodzaju naszych włosów. Gdy są tłuste, stosujmy kosmetyki przeznaczone do włosów przetłuszczających się, w przypadku włosów farbowanych zaś niezbędne będą szampony zachowujące kolor oraz blask. nie więcej pod tym linkiem można stosować zbyt gorącej wody, a najlepiej jest zrobić ostatnie płukanie przy zastosowaniu wody chłodnej, jaka zamknie łuski włosa. Po myciu najlepiej jest wetrzeć we włosy odżywki bądź balsamy.

Niektóre z nich domagają się opłukania, inne można zostawić na głowie, jednakże nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki momentalnie się przetłuszczają. Jeszcze szybciej będą nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie (kliknij hiperłącze) wyglądać atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosa oraz nabłyszczeniu fryzury poleca się jedwab do włosów, jak stąd. Nadaje im połysku, a jednocześnie nie obciąża, dlatego nadaje się do wszelakich rodzajów włosa. Jego bezsprzecznym autem jest poza tym ochrona przed utraceniem wilgoci, co jest istotne szczególnie dla pań korzystających ze sprzętów do układania fryzury, np. z prostownicy.

Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością jedwabiu, gdyż za duża ilość niniejszego kosmetyku może spowodować, iż będziemy zmuszeni ponownie umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie osuszyć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, które podobnie jak zimna woda zamyka łuski. Teraz już masz orientację, jak zadbać o swoje włosy. Nie zapominając o opisanych zaleceniach nie musisz się obawiać, iż będą wypadać albo utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno oraz spowodujesz, iż twój partner nie będzie mógł oderwać od nich oczu.