Artystyczne stylizacje

Młode kobiety coraz częściej korzystają z blogów o modzie, zamiast kupować kolorowe czasopisma.

autorski blog modowy Agaty Wojtkiewicz
Obecnie w internecie powstaje coraz więcej blogów o modzie. Kobiety, które codziennie prowadzą swojego bloga, zamieszczają na nim różne najnowsze nowinki ze świata mody. Najlepsze posty mają po kilka tysięcy odsłon. Taką formę działalności popularyzują także portale społecznościowe.
Post, który został wpisany na blogu, rozpowszechnia się znanymi w internecie narzędziami komunikacji, przykładowo przy pomocy naszej klasy.

Na blogu o modzie za wyjątkiem wpisów można zobaczyć też zdjęcia samych autorek, które należą z całą pewnością do generacji show off. Lansowanie się w internecie, to bardzo powszechnatrend zwłaszcza wśród licealistów i gimnazjalistów. Chwalenie się swoim wyglądem to dla nich naturalna sprawa. Typowa cecha ludzi, zaliczanych do tej grupy to ostentacyjna konsumpcja i mocna predyspozycja do szpanowania nowościami.

Czasamipublikowane posty budzą dużo negatywnych emocji, ponieważ modystki są dość ekstrawagancko wystylizowane. Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się interesujące na blogu młodej stylistki. Wystarczy kilka ciekawych dodatków, by urozmaicić stój i wykreować coś nowego. Każda szafiarka liczy skrycie na to, że jej hobby stanie się także prawdziwym zawodem. Jakkolwiek, o ile bloga może tworzyć każdy – wystarczy odrobina chęci, o tyle nie każdy może tworzyć publikacje do jednak wpisy na blogach są na tyle ciekawe, że internautom ciężko odróżnić profesjonalistę od amatora.

Z działalności zdolnych szafiarek korzystają również marki odzieżowe, którzy za ich pomocą promują swoje ciuchy. Jest to niezwykle rozpowszechniona forma współczesnego marketingu. Taka reklama produktu opiera się na opiniiosoby, która posiada autorytet wśród młodzieży. Tą drogą firmy trafiają produktami do grupy docelowej tzw. drugimi drzwiami. Również dla blogerek jest to rozsądny interes, gdyż nawiązując współpracę z producentami odzieży dostają najmodniejsze ubrania, na przykład shorty, spódnice, tuniki z dzianiny wprost z najmodniejszych kolekcji.