Artystyczne stylizacje

Usługi dentystyczne w Polsce – jeszcze bezpłatne czy już jedynie za pieniądze

dentysta
Próchnica, chore dziąsła i to co najgorsze stały ból zęba to wszystko wiedzie ludzi do gabinetu stomatologicznego. Co raz częściej jednak za te odwiedziny słono.Bezpłatne usługi dentystyczne wciąż są realizowane w naszym kraju, jednak oczekiwanie na nie jest często dosyć długie. Przyzwyczailiśmy się już do kolejek u ortopedy i okulisty, narzekamy na czas potrzebny do przeprowadzenia badania u neurologa, co dziwne nikt nie uskarża się na długie oczekiwanie na wizytę u dentysty, co więcej przychodząc do tego lekarza zawsze zabieramy ze sobą portfel.

szyld
Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta łomża – dużo->- więcej pod tym linkiem – stał się człowiekiem zajmującym się pacjentami głównie za pieniądze prywatne. Jednak dużo gabinetów ma podpisane umowy z NFZ, warto więc dowiedzieć się jak długie w danym gabinecie obowiązuje czas oczekiwania i czy płacąc za wizytę ze swoich pieniędzy nie jest nam naliczana także wizyta na koszt ubezpieczyciela. NFZ dał możliwość sprawdzenia swoich wizyt u różnych specjalistów (stomatolog, kardiolog, dermatolog – bez różnicy), jeśli zostały one dokonane w miejscach, które NFZ kontraktuje. Człowiek może sprawdzić dane od 2008 roku i dociec czy dentysta (sprawdź stronę). u którego się leczył kilka lat wcześniej właściwie zakwalifikował wizytę. Warto korzystać z państwowej służby zdrowia, nawet jeśli oczekiwanie na zabieg czy usługę może zająć długie miesiące czy lata, warto także szukać specjalistów i gabinetów, które proponują wykonanie operacji w ramach ubezpieczenia lub za niewielką dopłatą (może znajdzie się jakiś stomatolog, który zrobi przykładowo licówki porcelanowe legnica w niewysokiej cenie). Kolejki dotyczą najczęściej bardzo drogich zabiegów jak wstawienie endoprotezy w ortopedii lub popularności określonego specjalisty, co widać zwłaszcza u ginekologów. Prywatne gabinety stomatologiczne mają raczej niedługie okresy oczekiwania, jednak zdarza się, że łączą one usługi publiczne z prywatnymi. Zdarzają się również przypadki, kiedy czekający w kolejce pacjenci masowo rezygnują z usługi z powodu wyjazdu czy zachorowania.

Powiązane artykuły:

narzędzia stomatologiczne
Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmijmy, że dany człowiek ma termin na licówki porcelanowe za kilka miesięcy, jednocześnie zaczyna panować epidemia grypy, ludzie rezygnują lub przesuwają wizyty u dentysty, co więcej nie potwierdzają lub nie przychodzą na ustalone zabiegi, stąd pacjent mający ochotę na licówki porcelanowe dostaje je po kilkunastu dniach od zapisania się na listę oczekujących. Umówienie się na bezpłatną wizytę u dentysty nadal jest do załatwienia. System informatyczny który obsługuje listy oczekujących jest wciąż w budowie, ale funkcjonuje coraz sprawniej, warto z niego korzystać, poszukując dobrego lekarza i dogodnego terminu.