Artystyczne stylizacje

Aranżacja pokojów

images
Wykańczanie pomieszczeń jest zajęciem, którym aktualnie zajmuje się duża liczba osób. Większa część z nich zajmuje się tym na własne potrzeby, czyli dla jednorazowego urządzenia domu czy mieszkania. Są także osoby, które na tym zarabiają. Często są to ludzie, którzy ukończyli studia w tym kierunku, a więc dysponują specjalistyczną wiedzą. Dekorator wnętrz to zawód w Polsce ciągle raczej nowym, ale szybko rozwijającym się.

Ogólnie także płace w tej branży utrzymują się zwykle na wysokim poziomie. Pracownik taki może działać na własną rękę i samodzielnie szukać zleceń, jak również w firmie. Jeżeli chodzi o dekoracje wnętrz tego rodzaju spotyka się niezwykle często, również w Internecie.

Ozdoby do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym w pierwszej kolejności muszą być przechowywane rzeczy praktyczne, przydatne przy zadaniach dnia codziennego. Nie oznacza to jednak, że nie znajdą się tam elementy dekoracyjne, jak na przykład ozdobne pojemniki na sztućce. Wręcz przeciwnie, jest to wskazane, w szczególności w sytuacji gdy kuchnia pkuchnia (zobacz również czajniki)także funkcję jadalni. W pomieszczeniu z gustownie dopasowanymi elementami dekoracyjnymi dużo przyjemniej się przebywa.

Co do ozdób okiennych, dość typowym dla kuchni rozwiązaniem jest wykorzystanie tak zwanych zazdrostek. Są to charakterystyczne niedługie firanki, które posiadają charakter ozdobny, a nie utrudniają wyglądania przez okno. Aktualnie modne są także dekoracje prowansalskie z tego typu dodatkami można znaleźć w każdym większym mieście. Ponadto w kuchni można zainwestować w przyjemne dla oka drobne elementy, przykładowo magnesy na drzwi lodówki – .

ładnie zdobione firanki
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Ozdoby do firanek

W życiu codziennym nierzadko nie zwraca się uwagi na to, jak wiele przedmiotów w pokojach dziennych posiada funkcję ozdobną Często połączona jest ona z praktycznością, przykładowo przypadku dekoracyjnych firan do których nierzadko dekoratorzy polecają dodać kolorowe pinsy (więcej informacji: ).

Przykładowo można kupić pinsy które są wypalane w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu ich kolory są lepszej jakości i są bardziej wyraziste, takie produkty oferuje niewiele firm, dlatego warto wpisać w wyszukiwarkę „pinsy producent” i wejść w pierwsze wyniki, które zwróci wyszukiwarka.