Artystyczne stylizacje

Udane gotowanie z dobrym sprzętem

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Atrakcyjne jakiś czas temu także w Polsce stało się spędzanie czasu ze znajomymi na grupowym gotowaniu. To fajny zwyczaj i wspaniale, że wciąż zyskuje na popularności.

Gdy będziesz szukać dodatkowych informacji na wątek omawiany w powyższym wpisie, to wejdź tutaj (https://www.autoorder.pl/oferta/) – niewątpliwie te materiały także Cię zainteresują!

To doskonała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo gotowanie było przyjemne należy mieć w domu dobry sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Bardzo dobre są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Bardzo trwałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Należy tylko dobrze o nie zadbać, a posłużą nam wiele lat. Jeżeli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości możemy zastanowić się nad czymś z wyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeżeli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już naprawdę coś dla znawców. Do typowych działań w kuchni wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę dobrej jakości znajdziemy już za około dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Źródło: avago.com.au

Jeśli lubimy przygotowywać wołowinę dobrze jest zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście na pewno to docenią, bo odpowiedni nóż zdecydowanie ułatwia poradzenie sobie z pysznym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne} oddzielanie kawałków steku.
naturalnie o noże trzeba zadbać. Dokładnie je myć, zwracać uwagę, żeby nie upadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. Gdy kroimy coś nieostrym nożem używamy do tego dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeżeli zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Dobrze jest przemyśleć też kupno większego kompletu noży zamiast zbierać zestaw po kawałku. Komplet noży naturalnie będzie tańszy niż kupowanie każdego z osobna, zatem poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy przeznaczony do czegoś innego. Jest nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, specjalny nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Jeśli lubimy gotować warto, żebyśmy zaopatrzyli się w dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze większą przyjemnością i da więcej radości.

Źródło: noze-kuchenne.pl