Artystyczne stylizacje

Ubrania, buty oraz różnorodne akcesoria od fabrykanta Pewex w okresie PRL

Pewex jest niezmiernie znaną marką na całym świecie, jaka w czasach prl posiadała niezwykle wielki wybór artykułów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne dodatki do domu i mieszkania itp.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego aktywność była określana jako naprawdę luksusowa, bo w pewexie można było dostać multum różnorodnych towarów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.
pewex
Źródło: flickr.com

W pewexie można było dostać zarówno towary polskie jak też zagraniczne, gdzie najczęściej towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Wśród wielkiego asortymentu można było odkryć takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, przeróżne produkty spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i dużo innych. Jednym słowem można rzec, że można tam było uzyskać praktycznie wszystko (szukasz pomysłu na prezent?–>).

Bezsprzecznie wolno stwierdzić, iż Pewex w czasach PRL należał do faktycznie renomowanych i wyróżnianych marek.

Czy prezentowana tu problematyka jest według Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to uzupełniające artykuły zobacz w serwisie (http://www.zafaworkwear.pl/zapaski/), który znajdziesz tu. One też Cię zaabsorbują.

Czasy PRL nie były bezproblemowe i porządnie pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, dużo produktów było niezmiernie ciężko dostępnych a w wielu sklepach częstokroć można było napotkać rozległe pustki. Nie tylko samo dostanie artykułów było ciężkie, bo by coś kupić trzeba było czasami stać przez mnóstwo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że podczas gdy zaistniał Pewex sytuacja ludzi niezmiernie się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

Historia marki Pewex jest nadzwyczaj duża, naturalnie powinno się poznać kilka nowinek na ten temat. Jak już dodaliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy został oddany wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma bardzo podupadała, chociaż wniosek zniesiono. Jednakże po jakimś czasie znów poczęły napływać pokrewne wnioski, przez co w roku 1996 została sporządzona ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w której część akcji zastąpiono na wierzytelności.