Artystyczne stylizacje

Twoje uzębienie – nigdy o nim nie zapominaj, bo będzie niedobrze

uśmiech i zęby
Wszyscy mamy świadomość tego, jak istotne jest troszczenie się o swe zęby. Przecież mamy je tylko jedne na całe życie, muszą nam w takim razie one starczyć na kilkadziesiąt lat. Mimo to częstokrotnie lekceważymy ich stan, nie myślimy o tym, żeby właściwie się o nie zatroszczyć, a potem tego żałujemy. A przecież to nic ciężkiego, należy wyłącznie odrobinę systematyczności.

Stomatolog jest lekarzem, którego część z nas zwyczajnie się obawia. O ile nie obawiamy się konsultacji u internisty, endokrynologa lub u gastrologa – to u dentysty często już tak. Z tego względu sporo osób potrafi nawet przez długi czas nie chodzić na przeglądy, nie mówiąc już nawet o leczeniu. A to niewłaściwe. W końcu problemy z zębami same na pewno się nie rozwikłają. Nawet jeżeli zlekceważymy je raz czy drugi, to po pewnym czasie z pewnością będziemy musieli się za nie wziąć, gdyż wrócą do nas z większą siłą. Prędzej czy później ból zęba będzie na tyle przejmujący, iż zwalczymy lęk oraz pójdziemy wreszcie do dentysty.

wizyta u dentysty
Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko że wtedy zwykłe borowanie może już nie starczyć i konieczne będzie leczenie kanałowe bądź nawet usunięcie chorego zęba. Dużo korzystniej dla nas w takim razie przełamać się oraz rozwiązać problem zdecydowanie wcześniej. Zwłaszcza, iż dzisiaj dentyści (Centrum Stomatologiczne – http://plock.centrumdemed.pl/) mają już inne metody niż jeszcze kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście lat temu. Leczenie zębów jest we współczesnych czasach mniej bolesne oraz sprawniejsze. Również przy niewielkich zbiegach można liczyć na znieczulenie czy na nowoczesne wypełnienia takie jak licówki porcelanowe. Wszystko to w zabieganiu o jak największy komfort pacjenta.

Zobacz też:

Najkorzystniej jednak postępować tak, aby wizyty u dentysty były potrzebne jak najrzadziej. Musimy w takim razie pamiętać o własnych zębach na co dzień, a nie dopiero wtedy, kiedy już nas zaczną boleć. W końcu to tak naprawdę zaledwie kilkanaście minut na dzień. Powinniśmy pamiętać o szczotkowaniu ich dwa razy w ciągu dnia (a najlepiej po każdym posiłku) i o nitkowaniu. Ponadto niebywale ważne jest, aby właściwie się żywić. Wprowadźmy do naszej diety jak największą ilość wapnia, unikajmy z kolei słodyczy oraz napojów z bąbelkami. A wtedy także stomatolog nie będzie nam się wydawał tak przeraźliwy jak dotychczas.