Artystyczne stylizacje

Torebki duże i małe czyli praktycznie wszystko o tym, jak dużą pełnią rolę dla pań i jak można je dobrać do okoliczności i stroju

Kobieta
Jednym z nieodłącznych atrybutów nowoczesnych kobiet jest torebka. O ile mężczyźni doskonale sobie bez niej radzą, to większość pań bez jej posiadania nie wyobraża sobie życia – w końcu trzeba gdzieś nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, które i tak w licznych przypadkach nie są potrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Oprócz tego torebki są świetnym uzupełnieniem eleganckiego stroju, podkreślają jego charakter i równocześnie styl i zmysł smaku właścicielki. Lecz jak się okazuje, tak naprawdę żadnej pani tylko jedna torebka nie wystarczy – będzie ona musiała mieć ich przynajmniej parę, w każdym przypadku odpowiednio dobierając ją do ubioru. I z reguły każda z nich będzie inna, może mieć inną stylistykę, materiał i kolor z jakiego została uszyta, no i rzecz jasna pasować będzie na odmienne okazje. Jeśli jakaś kobieta chce, żeby jej torebka pasowała do okoliczności i wyglądu, to powinna pilnować się kilku zasad. Nie są one bardzo trudne do zapamiętania, a ich użycie z pewnością pozwoli na uniknięcie modowych wpadek. Tu więcej: fajne aktówki.

Pierwszą z takich zasad jest wybór wielkości torebki zależnie od tego, na jaką okazję ona będzie. Na wieczorne wyjście na kolację torebka raczej być powinna niewielka, a na codzienne wyjścia na zakupy albo do pracy znacznie lepsze będą duże, do jakich powinno się zmieścić wszystko, co potrzeba.

Torebka damska
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna zasada to wybór torebki pod względem kolorystycznym. Obecnie moda (Bylola: szlafroki xxl) zmieniła się znacznie i nie jest już konieczne, aby torebka pasowała do butów czy kapelusza. Zobacz więcej:

Wręcz odwrotnie, ma ona być nie uzupełnieniem ubioru, ale jego ważnym elementem, przez co można sobie pozwolić na mniej lub bardziej odważne połączenia. Oczywiście kolorystykę całości trzeba dobierać ze smakiem, bo w przeciwnym wypadku po prostu będzie się śmiesznie wyglądać, ale to najlepiej się zobaczy, jak się stanie przed lustrem. Jeżeli któraś z Pań będzie miała kłopot z wybraniem odpowiedniej torebki dla siebie to z pewnością pomoże jej jakaś dobra hurtownia torebek – tam z reguły będzie taka propozycja, że bez większego problemu znajdzie się coś odpowiedniego.