Artystyczne stylizacje

Sekret kamieni szlachetnych. Poznaj ich niezwykłe uzdrawiające właściwości

oliwin
Ametyst położony na czole osłabia migreny. Agat dodaje sił. Poznaj inne własności popularnych kamieni szlachetnych, wykorzystaj ich energię z pożytkiem dla siebie.


Pierwszy kamień chroniący przed złymi mocami powstał z góry Talizman, i w związku z tym wzięła się takowa nazwa. Z kolei w przypowieściach biblijnych Abraham z pomocą kamieni noszonych na szyi leczył członków swojego plemienia. Z kolei zamierzchli kapłani nosili na napierśnikach po 12 kamieni. Jednym z nich zawsze był agat, jaki ma cechy osłony przed złym okiem oraz daje czystość myśli i skoncentrowanie słuchaczy, do których się przemawia.

wspaniałe oliwiny w Agat to jeden z najbezpieczniejszych kamieni dla ludzi. Nie musimy się na nich znać, żeby korzystać z jego właściwości. Z jednej strony zapewnia ochronę. Z drugiej - bardzo mocno podwyższa energię życiową, intensyfikuje dążenie do sukcesu oraz siły, by go osiągnąć. Rekomendowany jest latoroślom w wieku szkolnym, bo dodaje im pewności siebie, wznieca mądrość wewnętrzną a także pomaga odkryć naturalne zdolności. Polecany jest też paniom w ciąży bądź tym, które ją planują. Świetnie działa również jako odpromiennik. Usytuowany przed komputerem lub telewizorem, niweluje ich niekorzystne działanie na [TAG=zdrowie
Źródło: pixabay.com

.

Kryształ (zobacz żyrandol kryształowy z abażurem) górski jak np. ten to w najwyższym stopniu wszechstronny kamień, który możemy używać na rozmaite sposoby: Nosząc go na ciele – dodaje nam światła. Potrafimy znajdować nowe możliwości, które się przed nami pojawiają. Prócz tego jest to kamień, jaki ogromnie silnie odblokowuje wszelakie niedomagania ciała i psychiki. Możemy go stosować do kąpieli. Małe kamyczki kryształu kładzie się do wanny albo niecki prysznica. Likwidują zmęczenie, ale również. Kryształowa kula kładziona na środku pomieszczenia wprowadza do mieszkania harmonię. Natomiast małe kryształki w oknie zapewniają światło i oczyszczają z negatywnej energii.


Ametyst – jego fiołkowa barwa przynosi ukojenie, uspokojenie. Włożony pod poduszkę przeciwdziała bezsenności. Umieszczony na czole pomiędzy brwiami łagodzi niedomagania migrenowe. Dodatkowo jest to kamień rekomendowany dla dzieci, które cierpią na nocne koszmary. Ogólnie ametyst niezmiernie silnie oddziałuje na nasz rozwój duchowy. To również kamień (sprawdź złociste i szlachetne cytryny) biskupów (nosili go w pierścionku) i przemiany. Ułatwia zrozumienie, czemu pewne rzeczy w życiu trzeba zmienić, ażeby poczuć się szczęśliwymi.

[IMG=1307/51f917deb9903___szafir.jpg|R|W=200|ALT=oliwiny dostępne w Oliwin. Ten szczęśliwy kamień uważany jest za symbol godności, jest to również „patron” znachorów. Zwiększa wytrwałość, zaufanie do siebie jak też pewność siebie. Służy zachowaniu równowagi uczuciowej jak też pomaga wyleczyć rany z przeszłości. Oliwin (oliwin z pomaga zrozumieć relacje jak też chroni przed zranieniem uczuć. Minimalizuje stres, niepokój jak też irytację. Pomaga podnieść się po fizycznych, uczuciowych oraz duchowych traumach.