Artystyczne stylizacje

Pojemniki ozdobne na wino

images
Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie bez powodów nazywane jest napojem władców– konsumowane od starożytności towarzyszyło ludziom w przełomowych momentach egzystencji. Znaczy ono dużo więcej niż tradycyjny trunek czy inne mocniejsze alkohole takie jak np. wódka. Wiadomym jest, że gatunków wina jest ogromna ilość– i jedna butelka wina drugiej nie równe.

Tradycja picia wina.
W Polsce tradycja spożywania wina jest wciąż w powijakach, jesteśmy strasznie w tyle za Państwami jak Bułgaria czy Gruzja gdzie wino jest świętowane a nie wypijane z powodów tylko imprezowych. Pomimo to, kultura picia wina poprawia się każdego roku i świadomość jest lepsza w porównaniu do lat dziewięćdziesiątych.

Wino – czego o nim nie wiemy?
Gatunków wina mamy bardzo wiele, przestudiowanie ich głównych gatunków jest niezwykle czasochłonne i potrzeba do tego nie tylko wrażliwego smaku ale i znajomości technik ważenia wina. To o czym warto wspomnieć to przede wszystkim uświadomienie tego, że każde wino posiada unikatową historię – każda jest wyprodukowana z innego zakątka świata i wytworzona została z innego szczepu winogron, miała inny czas spoczynku i inne warunki. To wszystko składa się na niezwykły smak tego szlachetnego trunku.

Wina-które kupić do dania?
Selekcja wina jest skomplikowana i zależy od sytuacji, rodzaju pokarmu z którym wina będą konsumowane i naszego wyczucia smaku oraz gustu. I tak ogólnie mówiąc mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z dużą lub małą ilością tanin. W naszym kraju dużą popularnością darzone są wina http://okwinebar.com gruzińskie i francuskie. Wynika to głównie z ich wyjątkowo regionalnego gatunku winogron i przystępnej ceny. Idealnie pasują do większości dań a także wyśmienicie smakują.

Entuzjastów kultury picia wina mamy w naszym kraju coraz więcej i są to pasjonaci którzy potrafią godzinami prowadzić konwersację o bukiecie smakowym i przeprowadzić analizę tego trunku. Jeśli mamy spośród znajomych kogoś takiego to możemy być przekonani, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za dużo a skrzynki na wino czy ozdobne stojaki staną się wyśnionym prezentem.