Artystyczne stylizacje

Świetne sposoby na uporządkowanie kosmetyków w łazience- akcesoria, które możemy wykorzystać do porządkowania akcesoriów

kosmetyki dla kobiet
Domeną przedstawiciel płci pięknej jest to, że najczęściej posiadają dużo kosmetyków. Łazienka uginająca się od buteleczek tudzież słoiczków spędza sen niejednemu z mężczyzn, który mieszka z kobietą. Wszystkie kosmetyki można jednak mądrze poukładać i przechowywać tak, aby nikomu nie wadziły.

kosmetyki, kobieta
Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie niewielkiej łazienki wiąże się z koniecznością odnalezienie idealnego sposobu na przechowywanie wszystkich akcesoriów. Czasami jest to bardzo trudne, gdy nasza łazienka (polecamy link) ma nietypowy kształt lub mamy na prawdę bardzo mało miejsca. Gdy , można zdecydować się na kupno toaletki, do której możemy przenieść część z kosmetyków. Toaletka jest dobrym rozwiązaniem, gdyż możemy przy niej zrobić makijaż albo fryzurę, bez konieczności zajmowania łazienki pozostałym domownikom. Najlepiej zakupić taką, która ma podświetlane lustro oraz dużą ilość przegródek albo szuflad. Możemy w niej także trzymać posiadaną biżuterię, której z pewnością jest równie dużo, co przeróżnych kosmetyków do pielęgnowania ciała, skóry czy też włosów.

Kiedy chodzi o uporządkowanie kosmetyków w łazience, najlepsze będą pojemne szafki. Jeżeli jednak nie mamy na nie miejsca przydatne będą różnego rodzaju pojemniki, przykładowo pojemnik na kosmetyki albo na szczoteczki do zębów oraz na patyczki kosmetyczne. W wielu punktach sprzedaży można nabyć gustowne zestawy takich pojemniczków w skład których wchodzą przykładowo niebanalne mydelniczki czy też pojemniki na płynne mydło. Niezwykle przydatne będą różnego typu skrzynki lub kuferki, w których można trzymać mniejsze kosmetyki.

Fabryka Form
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu porządkowaniu ich, zawsze będziemy wiedzieć gdzie ich szukać oraz dodatkowo zadbamy o porządek w łazience. Szafkę pod zlewem zarezerwujmy tylko na środki czystości, których będziemy używać do sprzątania pomieszczenia. Nie trzymajmy wraz z nimi kosmetyków czy też wacików do demakijażu, ponieważ na pewno nie chcemy, aby zostały one pobrudzone silnie chemicznymi środkami czystości. Piękna łazienka (www.hydrostop.com.pl) może stracić na uroku, kiedy będzie pełna nieuporządkowanych kosmetyków. Warto zatroszczyć się o ich porządek a także wyposażyć się w funkcjonalne opakowania, które nierzadko mogą dodatkowo udekorować wnętrze.