Artystyczne stylizacje

Tag Archive: srebro

srebro

W biżuterii niezwykle modne są ozdoby zrobione ze srebra – kolczyki srebrne, bransoletki srebrne

Biżuteria

Obecnie wielką uwagę przykłada się do wyglądu. Szczególnie kobiety dbają o własny wizerunek i każdego dnia robią wszystko, aby się przebojowo prezentować. Kierują uwagę na ubrania, makijaż i wszelkie dodatki uwydatniające ich atuty. Z tego względu biżuteria ma rzeczywiście znaczącą rolę w każdej kreacji.

Co takiego ma w sobie biżuteria srebrna, że jest tak często wybierana?

Srebrny łańcuszek

Srebro jest metalem wytwornym, stosunkowo tanim, a przy tym łatwym w obróbce. Przez parę tysięcy lat tworzono z niego naczynia stołowe, kielichy, tace, misy a także talerze, sprzączki do pasów, sprzączki do ubrań, a także dekoracje dla panów i dam. Srebro dogadzało jako środek monetarny, wybijano z niego zarówno monety. Do teraz jest traktowane jako lokata kapitału. Współcześnie jest używane w wielu dziedzinach przemysłu, a w jubilerstwie wiedziezwierzchnictwo.

Damska biżuteria – a więc, następny temacik pochodzący z cyklu: „co dobrze jest na ten temacik mieć pojęcie?”

ceny
Różnego rodzaju błyskotki fascynowały różnych ludzi od samego początku naszej historii całe miliardy lat wcześniej. Z biegiem latek rozpoczęliśmy tworzyć z nich przeróżnego rodzaju ozdoby, które nosili i noszą do tej konkretnej pory zarówno mężczyźni, jak i kobiety i które – w bardzo wielu wypadkach – zachowały znaczenie, nadane im poprzez ludzi starożytnych.