Artystyczne stylizacje

Srebrne łańcuszki – czy wszystkie można zamieścić do „jednego worka”?

perfumy Hugo Boss
Srebro jest surowcem bardzo łatwo poddającym się wszelakim zabiegom, dzięki czemu wytwarzanie z niego przeróżnej biżuterii bywa dość proste oraz przy okazji bardzo efektywne.

srebrny łańcuszek
Autor: ETJ|Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Srebro samo w sobie jest dosyć wartościowym surowcem, który podobnie jego wszelakie odmiany złota posiada własne „próby” – im jest tak naprawdę ona większa tym mocniej wartościowy jest konkretny przedmiot, jednak i tak jest zazwyczaj bardziej tani niż wytwory ze złota.
perfumy Hugo Boss
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród najbardziej popularnych błyskotek zrobionych ze srebra bywają bez wątpienia łańcuszki, które w większości wypadków noszą kobiety. Obydwa surowce – i srebro i złoto – posiadają własnych „wybranków”, którzy to wolą najczęściej tylko jedno spośród nich lub najzwyczajniej bywają na któryś uczulone, co nie daje im zbyt sporego wyboru. Wielbicieli srebra jest wbrew wszelkim pozorom niewiarygodnie sporo – czasem nawet wygląda, jakby byli oni większością spośród osób, które to lubią nosić biżuterię. Taki srebrny łańcuszek bywa doskonały dla każdej osoby – istnieją ich wiele rodzajów, posiadają różne sploty, zapięcia, dodatki. Lecz przede wszystkim różnią się one grubością oraz długością. Istnieją łańcuszki rodzaju choker (a więc takie, co oplatają ciasno szyję), takie do bardzo standardowych długościach albo takich, które to sięgają nawet i naszego pasa. Co do kwestii grubości, no to mają możliwość być one bardzo delikatne, ledwo widoczne lub całkiem przeciwnie – mogą być bardzo grube i widoczne nawet z daleka.

Warto wiedzieć, iż im bardziej wysoka próba srebra – im więcej go jest w danym łańcuszku, tym więcej zapłacimy, jednak to nie wszystko. Im bardziej wysoka próba, tym dana rzecz posiada wyraźniejszą barwę oraz trudniej „blaknie”.