Artystyczne stylizacje

Metody na to, w jaki sposób zadbać i cerę w zimie

uśmiech na twarzy
W czasie zimowym trzeba szczególnie zadbać o cerę twarzy. Jest ona wystawiona na niekorzystne temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku lokali, które niezwykle negatywnie wpływają na jej formę i zdrowie. Toteż, chcąc mieć zdrowy oraz korzystny wygląd cery, powinniśmy wyjątkowo się o nią troszczyć.Najważniejsze jest wykorzystywanie świetnej jakości kremów do twarzy.

twarz kobiety
Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, iż bez względu na porę w roku, fundamentem pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie używajmy jednak kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, gdyż to może podziałać szkodliwie na naszą twarz. Przed samym wyjściem rekomendowane jest natomiast posmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To da lekką warstwę ochronną na skórze, przez co cera będzie bardziej odporna na niskie temperatury i zimno. Co warte podkreślenia, już sam makijaż, a konkretnie fluid oraz puder stanowią swego rodzaju powłokę zabezpieczającą cerę przed zabrudzeniami i niską temperaturą.

Jak widać więc, specyfiki te pomagają nie wyłącznie do upiększenia czy uwypuklenia urody, ale mają odmienne pozytywne zastosowania. Nigdy nie zapominajmy też o szmince chroniącej usta. Wargi są w zimie niezwykle narażone na pękanie i wysychanie, stałe nawilżanie oraz ochrona są więc w ich wypadku bardzo potrzebne! W okresie zimowym stale należy normalnie wykorzystywać innego rodzaju kosmetyki do cery, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj też nie trzeba radykalnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Kiedy więc na przykład mamy trądzik albo rozszerzone pory (rozszerzenia porów) i dermatolog przepisał nam apteczny krem, maść lub innego typu lekarstwo, to oczywiście używajmy go stale, pamiętając jednak o dodatkowej ochronie oraz pielęgnacji, o której wspomniano powyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o cerę, należy wspomnieć także o włosach, bo one także są bardzo narażone na uszkodzenia w zimie. Niskie temperatury na zewnątrz a także ciepłe powietrze w środku mieszkań czy domów sprawiają, że włosy stają się bardzo suche, łamiące i elektryzujące się. W tym przypadku również warto zainwestować w odpowiednie nawilżenie w rodzaju szamponów, odżywek, maseczek czy serum do włosów. Zawsze miejmy też czapkę lub innego typu okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy nasze włosy, lecz, co najważniejsze, ochroni naszą głowę i zapobiegnie przeziębieniom, a zdrowie jest przecież najważniejsze.