Artystyczne stylizacje

Spodenki typu militarnego – czyli, spodenki nie wyłącznie przeznaczone dla służb mundurowych

ubrania - portret
Każdy z nas wewnątrz pewnym okresie własnego życia interesował się chociaż przez chwila temacikami militarnymi – niezależnie, czy też jest się kobietą, czy chłopakiem – a nawet i jeśli nie interesowało nas to, to z pewnością w pewien sposób przyciągał nasze osoby wzór typowo wojskowy, który przezywamy wzorkiem „Moro”, a który występuje w obecnej momencie w bardzo różnych odcieniach nie wyłącznie zieleni, ale również innych złączonych ze sobą kolorów.

ubrania - portret
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu właśnie wielu spośród nas samych chce choć trochę odczuć się „wojskowym”, stąd dostęp do ubrań, które dadzą naszym osobom tego typu uczucie…
Buty na zimę
Autor: Leen Peeters
Źródło: http://www.flickr.com
Ciuchy o tematyce typowo militarnej to temacik dość szeroki, z tego powodu dziś skupimy się tylko na pojedynczej części owej garderoby, a więc dokładnie na spodniach.

Jeżeli bardzo intryguje Cię nakreślana tutaj kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym pokrewne zagadnienia.

spodnie militarne militarne, najczęściej przezywane również spodniami wojskowymi – dzielimy na spodenki wraz z wzorem, oraz te bez wzoru. Najsilniej chyba znaną nazwa spodni wojskowych bywają bojówki, które – w podobny sposób jak pozostałość tego rodzaju spodenek – mają możliwość kosztować nawet i od okolicy stu złotówek (zwykle jednak ta cena bywa już po naliczeniu promocji), mogąc osiągnąć nawet ceny tysiąca złotówek, w zależności od sklepiku oraz producenta tych konkretnych spodni. Jak łatwo się domyśleć, spodnie militarne występują tak samo w opcji męskiej, jak i damskiej – chociaż jak to prosto się domyśleć, spodnie militarne dla kobiet występują do tej pory w troszkę mniejszych ilościach aniżeli te męskie.

Co oczywiste odnajdziemy również tego typu spodnie przeznaczone dla dzieci – w szczególności mężczyzn – jednak odróżniają się one często dodatkowymi akcentami, które tworzą z nich „coś więcej”, co przyciąga spojrzenie dziecka.