Artystyczne stylizacje

Krem nawadniający i kremy z Korei

krem przeciwzmarszczkowy
O skórę ma obowiązek troszczyć się każdy, niezależnie od płci, czy wieku. Nawilżanie buzi to istota właściwego wyglądu skóry. Wraz z wiekiem spada poziom nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej wysuszona. Wszelkie rodzaje cery wymagają nawilżania. Zasadniczy problem skóry to wysuszenie. Środowisko zewnętrzne sprzyja wysuszaniu naskórka. Wiele godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgotności i elastyczności skóry.

kosmetyki
Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwy krem nawilżający do twarzy (nawilżające kremy) zatrzymuje wilgoć w głębokich pokładach skóry, koryguje braki wody. Krem nawilżający musi stanowić jeden z podstawowych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Dobrze nawilżona, jędrna skóra odwdzięczy się porządnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego uniwersalnego kremu który nawilża. Gatunek kremu należy zawsze dobierać do aktualnych potrzeb cery. Mocno wysuszona skóra potrzebuje kremów na podłożu lipidów. Skóra tłusta, wbrew pozorom, także potrzebuje zwilżania.

Do cery tłustej najodpowiedniej wykorzystywać specjalne kremy nawilżające, jakie jednocześnie matują skórę i regulują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający > krem nawilżający do twarzy nie zwilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej komponentów, które poprawiają jej funkcjonowanie, wspomagają w reperowaniu skaz, tworzeniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, oraz poprawianiu odzewów obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Trzeba mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza cerę. Toteż po każdym myciu twarzy należy położyć na twarz krem nawilżający (beautikon.com/power-10-formula-gf-effector.html). Kremy nawilżające potrafią mieć cudownie lekkie konsystencje.

Takie kremy są idealne na lato, lub do cery mieszanej. Krem intensywnie nawilżający jest częstokroć bogatszy w składniki, chociaż niekoniecznie tłustszy. Poleca się jego aplikowanie zimą, oraz osobom o suchej skórze. Sektor kosmetyków w Azji wygląda trochę inaczej niż ten w Europie. Wytwórcy z innych części świata wytwarzają kosmetyki określone do scharakteryzowanego typu cery. Kosmetyki z Korei (tutaj możemy je dostać) produkowane są z myślą o rzeczowych efektach, jakie potrzebuje się zdobyć.