Artystyczne stylizacje

Wypadające włosy, odwodniona skóra na twarzy, to jeszcze nie wyrok – dzisiejsze kosmetyki śpieszą na ratunek

Modne fryzury i upięcia
Na niewłaściwy wygląd włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ostre środki do pielęgnacji. Dodatkowo, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie ujemnych czynników zewnętrznych. Gdy włosy robią się przesuszone, łamliwe a także skłonne do wypadania, dobrym sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż produkty przeznaczone do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – .

Produkty do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle popularną, ochoczo wykorzystywaną formą produktów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie zastosować.

W przypadku bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki ochronne, które nakłada się na kilka minut, a potem spłukuje. Zimową porą trzeba poszukać kremów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest również naturalną esencją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą cerę przez cały rok. Zimą słonko działa nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Również podczas spacerów nie zapominajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry kremem z ochroną UV. Trzeba nabyć kosmetyk z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko na stokach działają z większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy też o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – wazelina. Korporacje pielęgnacji profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których wygląd jest ważna ale mają mało czasu na zabiegi i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest uzyskanie szybkich i namacalnych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym rozwiązaniem są również rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ładny aromat. Jeśli mamy ochotę na gorącą kąpiel, trzeba dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.