Artystyczne stylizacje

Skóra głowy – wrażliwa czy nie?

wella maska do włosów
Wszędzie mówi się o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, maski są najlepsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Profesjonalne odżywki do włosówPoruszane są również kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak szczotki czy prostownice. Mało jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie istotna, jeśli nie istotniejsza od włosów. To od jej stanu zależy jak szybko rosną włosy, czy są sprężyste i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, stąd też może być słabo odżywiona, odwodniona, zestarzeć się, tak jak nasza inna skóra. Wrażliwa skóra gskóra (https://beautikon.com/)tak samo jak skóra ciała, odznacza się objawami zaczerwienienia i łuszczenia oraz utratą bariery ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która oddziaływuje jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny bywają różnorodne, zależne są od fundowania różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet tytanowe maszynki do strzyżenia, a nawet od czynników z zewnątrz, takich jak zbyt wysokie temperatury powietrza i dym z kominów. Choć niestety zbyt ciepłe powietrze serwują nam specjalistyczne suszarki do włosów kiepskich firm.Dodatkowo w grę wchodzą czynniki uwarunkowanie genetycznie, które warunkują posiadanie czułej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej skłonna do podrażnień.

Jeżeli zobaczyliście u siebie powyższe objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie zniwelują te nieprzyjemne podrażnienia.

Źródło: Lokikoki.pl