Artystyczne stylizacje

Skarpety będą ważnym elementem twojej garderoby, zadbaj, by wyróżniały się doskonałą jakością

męskie skarpety
Skarpety są uzupełnieniem ubioru, tak i tego zakładanego codziennie, jak i bardziej eleganckiego. Bywają wykorzystywane w równym stopniu przez panie oraz panów w każdym wieku. Niemniej o ile panie mają dobrą alternatywę w charakterze rajstop czy podkolanówek, panowie są skazani na skarpety męskie. Należy dołożyć starań, aby ten na pierwszy rzut oka nieznaczący element odzienia wyróżniał się wspaniałymi cechami i gwarantował najlepszy komfort noszenia.

Typ skarpet ma wielkie znaczenie dla skóry

bawełniane skarpetki
Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż może się zdawać, że rodzaj skarpetek jest całkiem bagatelnym detalem, bywa zupełnie odmiennie. Tkanina i metoda wykonania skarpet ma wielkie znaczenie dla solidności elementu, jak również dla wygody użytkowania i zdrowia skóry. Sportowe skarpety wyprodukowane z tkanin zawierających sztuczne domieszki często nie przepuszczają powietrza, dzięki czemu stopy pocą się i wydzielają przykry zapach. Brak przewiewności potrafi doprowadzić też do zapaleń oraz chorób skórnych w obrębie stóp oraz paznokci.

Do garnituru konieczne są ładne skarpety garniturowe

Poza surowcem, z którego wytworzone zostały skarpety, należy zważać także na ich kolor i projekt. Do dresu oraz dżinsów pasują skarpetki o kroju sportowym, do płaskich adidasów świetnie dopasowują się krótkie skarpety, czyli tak zwane stopki. Gdy zamierza się wystąpić w garniturze, czy to w pracy czy przy okazji ważnej uroczystości, trzeba nabyć eleganckie skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnym kolorze. Prezentują się one elegancko i są dyskretne.

Skarpetki nie muszą być z bawełny

skarpetki
Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się uznawać, że najdogodniejszą alternatywą są skarpetki wykonane z bawełny, niemniej okazało się, że jest równie dobra opcja. Coraz znaczniejszą renomą odznaczają się skarpety bambusowe. Produkowane są one z włókna bambusowego, są naturalne oraz ekologiczne. Według projektantów doskonale wentylują powietrze oraz pomagają skórze dobrze oddychać. Również ich wartość nie wygórowana oraz nęci do sprawunku