Artystyczne stylizacje

Sekret odżywionej skóry. W jaki sposób dobrać idealny kosmetyk do włosów oraz skóry?

Fryzjer
Doskonała kondycja włosów, skóry i paznokci zdecydowanie wymaga regularnej pielęgnacji. Pragnąc zagwarantować sobie maksymalne nawilżenie należy nabyć wysokiej jakości preparaty, które są wykonane na bazie naturalnych produktów. Niesamowicie dobrym rozwiązaniem są także domowe receptury, za sprawą których jesteśmy w stanie przyrządzić sobie kosmetyki pozbawione zbędnych substancji chemicznych. Szczególnego nawilżenia potrzebują włosy i skóra, które mają wyjątkowo wrażliwą strukturę.

klik!
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy, aby nasze włosy wyróżniały się świetnym połyskiem i wyjątkową gładkością podczas wyboru preparatów warto kierować się wskazówkami zaufanego fryzjera. Sklep fryzjerski to miejsce, w którym możemy znaleźć szeroką gamę odżywek, czy maseczek wykorzystywanych przez profesjonalnych fryzjerów.

Odwiedzając sklep fryzjerski (warto zobaczyć) można uzyskać cenną konsultację ze świetnym specjalistą, który najlepiej zdaje sobie sprawę, jak wybrać kosmetyk adekwatnie do struktury danego włosa. Największego nawilżenia wymagają nie tylko nasze włosy, ale też dłonie. W większości profesjonalnych gabinetów kosmetycznych stosuje się dzisiaj preparaty firmy Cuccio, jakie dostępne są w niezwykle szerokiej gamie. Kosmetyki Cuccio przygotowywane są na bazie naturalnych składników, za sprawą czego zapewniają dłoniom oraz paznokciom potężną dawkę istotnych witamin.

Sporo osób decyduje się także na nawilżanie włosów, czy dłoni sposobami domowymi, do których zalicza się np. wykorzystywanie różnych olejków. Niezmiernie skuteczny jest olejek arganowy, który można stosować podobnie do pielęgnacji włosów, jak i ciała. Olejek arganowy bardzo skutecznie nawilża skórę, czyniąc ją miękką i delikatną.

Przez zastosowaniem danego preparatu należy precyzyjnie zapoznać się z jego składem. Największą ostrożność trzeba zachować w przypadku kosmetyków zawierających alkohol, który potrafi znacznie wysuszyć skórę, jak i strukturę włosów. Dokładnej analizy składu kosmetyków powinny też dokonywać osoby borykające się z alergią, ponieważ w różnorodnych kremach, jak i maseczkach nierzadko stosowane są składniki alergenne. Najlepiej wybierać sprawdzone preparaty, jakie są wykonane na bazie minimalnej ilości składników.