Artystyczne stylizacje

Ściśle tajne, czyli płaszcze do zadań specjalnych

kurtki i płaszcze
kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
Zgodzie z trendami wiosna lato 2013 sklep top secret stawia na elegancję z pazurem. Jeżeli poszukujemy klasycznych ubrań w odświeżonym wydaniu, płaszcze top secret są dobrym wyborem. Jak samo logo marki wskazuje, sugerowane zestawienia są idealne do misji specjalnych. Trencz nie jest skazany na bycie pospolitym, co więcej projektanci nie idą na łatwiznę projektując parę bliźniaczych wykrojów. Każdy egzemplarz odwołuje się do innego trendu, więc dowolnie możemy dobrać okrycie według własnych upodobań i potrzeb. W aktualnej kolekcji zobaczymy granat z połyskiem, śnieżnobiały płaszcz wycięty rodem z lat sześćdziesiątych, w stonowanych odcieniach beżu – klasyczny prochowiec z intrygującym półokrągłym kołnierzem i prosty, zasuwany na zamek płaszcz z najmodniejszym w tym roku geometrycznym nadrukiem.

Dla odważniejszych sklep top secret przygotował krwistoczerwony płaszcz, który za pomocą wiązania w pasie podkreśli figurę, nie tracąc przy tym formalnego charakteru poprzez wykorzystanie prostych cięć. Gdy poszukujemy uniwersalnej elegancji, na pewno przyciągnie nasze spojrzenie grafitowy płaszcz ozdobiony srebrną nicią. Czarne lamówki nadają mu wyjątkowy charakter, co sprawi że świetnie sprawdzi się zarazem w sytuacjach formalnych, jak też w swobodniejszych stylizacjach.

W mniej formalnej wersji płaszcze top secret spotkamy też w katalogach młodszej siostry marki, o nazwie troll. Tutaj już panuje absolutna dowolność. Damskie kroje wojskowe, pagony łączone z kobiecymi wcięciami, dziewczęce kratki, modele krótsze i dłuższe w rozmaitych barwach. Podstawą staje się jednak to, że mimo tego, że głównym klientem marki są osoby dwudziestoparoletnie, nie obowiązuje pod żadnym względem ograniczenie wieku. Najważniejsze jest to, aby w płaszczu swobodnie się czuć i jeżeli wolimy bardziej nietypowe kroje, to właśnie tego powinno się trzymać.Dominujący trend w 2013 roku niemalże zmusza do odrobinki szaleństwa.

Płaszcz bez wątpienia tworzy image, zatem dobrze dobrany do figury i oddający nasz temperament, będzie podkreśleniem całego stroju w sytuacjach osobistych, jak też zawodowych.