Artystyczne stylizacje

Zdrowie, a przyzwyczajenie, czyli jaką kupić karmę dla zwierzaka

karma dla psów
Zwolennicy zwierząt zrobią dla nich wszystko, za każdą cenę. Nie ma znaczenia, czy sprawa dotyczy myszoskoczka w klatce, czy czworonoga z budą. Co do karmienia, szczególnie psów, istnieje kilka wartych uwagi przesłanek. Jeśli zależy wam na zdrowiu swoich psów wykorzystujcie poniższe zalecenia.

Jak wiemy wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są kupowane na kilogramy karmy. Uwzględniając różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki ważące do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny pochłaniać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie karmy. Z drugiej strony psiaki „giganty”, a więc sięgające wagą do 40 kilogramów, byłyby w stanie zjeść pięciokrotnie i więcej takich dawek. Wybierając pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze konkretne czynniki. Głównym jest rzecz jasna zdrowie ukochanego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo wywnioskujemy którą karmę obdarzy szczególnym smakiem, a która zupełnie mu nie leży.odkryj ponadto (E.Leclerc Kielce – internetowy hipermarket

pies, karma
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym wyznacznikiem jakości karmy jest ilość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy krytyczne. Domagają się zwiększenia proporcji mięsa do całości produktu. Kultowy już Pedigree posiada tylko cztery procent mięsa. Dla większości posiadających psy to zdecydowanie za mało. Mimo to atrakcyjna cena i światowa marka triumfują. W tym aspekcie liczy się także sama jakość mięsnego produktu. Pomagają w tym etykiety (zamów te etykiety foliowe) z tyłu karmy, z zawartością psiego jedzenia. (karma najwyższej jakości) Jeśli jest ono typowo mięsne jest zdecydowanie lepszym wyborem, aniżeli tzw. mieszanka mięsno-kostna.
Odwrotnie jest z zawartością zbóż – mniej zbożowego pyłu oznacza, że wartość odżywcza karmy jest większa, a „zastępniki” smakowe nie psują zdrowia naszym faworytom. Chemikalia wiele razy odbiły się na zdrowiu czworonogów, choćby w postaci chorób pokarmowych. Bolesna prawda polega niestety na testowaniu swojego czworonoga – trochę jak na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy zrozumie on walory dobrego i zdrowego pokarmu.
Gdzie dobierzemy karmy dla psów? Bogatą ofertę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (zobacz). Zdecydowanym plusem tego miejsca jest sposobność konsultacji z ekspertem od zwierząt – na próżno doszukiwać się jej natomiast w większych marketach.