Artystyczne stylizacje

Porzuć okulary – dowiedz się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej stosowaną metodą leczenia wad wzroku.

zdrowie - fotogram
Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, ale posiadasz za dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie codziennych? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże ten problem

.

Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych urządzeń współczesnego świata. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem albo pociągiem, zajrzeć do okolicznej kawiarni, żeby przekonać się, jak w dzisiejszych czasach ludzie spędzają czas. Wiele osób zatopiona jest w swoich telefonach, tabletach, komputerach czatując, wertując rozmaite witryny i fora, bądź śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu czy kawiarni liczna część z tych ludzi rusza do biur na wielogodzinną pracę przy komputerach. Nie trzeba mówić, że taki styl życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami czy podobnymi urządzeniami elektronicznymi, z czasem kończą na wizycie u okulisty, a dalej u optyka – by zrealizować receptę na okulary. Ci, którym okulary (rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne?filtr=10000,13) przeszkadzają w codziennej pracy wybierają soczewki kontaktowe, choć ich użytkowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście nie jest to koniec świata. Korekcja wzroku może odbywać się nie tylko przy użyciu okularów, ale także lasera- na czym polega korekcja wzroku. I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak nieprzystępne cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest zazwyczaj dla osób, które mają już 20 lat życia. Według danych jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego typu pozwala zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii – w przypadku krótkowidzów), do 6dioptri – wprzypadku nadwzroczności i do 6 dioptrii – w przypadku astygmatyzmu. Warto jeszcze zaznaczyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (poprzez zastosowanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Z kolei ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest niskie.

Wiele ludzi odkłada tę formę korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależna jest od wybranej metody i waha się między 2100-2900złotych za jedno oko. Patrząc na koszty tego typu zabiegów sprzed 10 lat są one niższe o blisko połowę- ile trzeba zapłacić za laserową korekcja wzroku.

Z kolei patrząc na koszty nabycia jak i okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego używania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku (pozostałe informacje w serwisie: laserowa korekcja wzroku tychy) metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.