Artystyczne stylizacje

Rytuał golenia – czyli delikatność i męskość w jednym

maszynka do golenia
Golenie, jako zajęcie panów, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacji pozwolił facetom traktować zgolenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz idealną maszynkęNajbardziej istotna w trakcie golenia jest maszynka – warto więc wybrać ją we właściwy sposób i przykładowo zredukować ilość zacięć. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuwa się później, podczas golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usunięcie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To z kolei pozwoli cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka, potrzeba troszczyć się o skóręNie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie idealne nawilżanie skóry twarzy.

Jeśli sądzisz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tu.

Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele (ciąg dalszy tego zagadnienia- FLK Sp. z o.o.) nie są wydatkiem szczególnie ekskluzywnym, z pewnością większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzą się co więcej unikatowe promocje, w których dostępne są zarówno żele do golenia ale także kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, nie zapominanie o regularnym goleniu brody, wąsów, a także każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki czy golarki), piankę albo żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie kończy się na czynności golenia – co bardziej dbający panowie nie omieszkają pominąć smarowania skóry kremem nawilżającym. Dla uzupełnienia witamin i minerałów zakładają też maseczki.