Artystyczne stylizacje

Różnego rodzaju gry militarne to interesujący sposób spędzania wolnego czasu

Odzież militarna
Militaria to aktualnie bardzo popularny temat wśród młodzieży. Fascynacja młodych chłopców militariami i sprzętem wojskowym ma miejsce od wieków. Istnieje różnego typu stowarzyszenia, które zrzeszają tego typu hobbystów i miłośników broni. Zwykle stowarzyszenia takie promują rożnego typu postawy patriotyczne bazując na dyskusjach i zabawach w różnego typu wojny.

Militaria
Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz licznych publikacji tematycznych i informacyjnych związanych z technologią wojskową, starają się też edukować młodzież poprzez lekcje historii oraz dla bardziej doświadczonych członków organizują “bitwy”, które naśladować mają realne walki zbrojne.

Podczas takich akcji używa się starych wojskowych samochodów, ubiera w odpowiednie stroje, często szyte na zamówienie na podstawie archiwalnych projektów, ponadto oczywiście używa się broni palnej, jednak takiej, która została pozbawiona cech bojowych.

W naszym kraju wszystkie osoby pełnoletnie, ma możliwość zakupienia pojazdów bojowych czy broni, która została w taki sposób przerobiona, żeby nie stanowić zagrożenia.

Można więc uprawiać tego typu hobby właściwie wszędzie, w szczególności w małych miejscowościach, w których nie ma akurat klubu wojskowego. Wystarczy zebrać kilku znajomych i zakupić trochę sprzętu i ubrań. Militaria można kupić nawet przez internet, nie wychodząc z domu.

Sprzęt taki jest teraz ogólnie dostępny. Bez problemu można zakupić karabinki, pistolety na ślepe naboje, lornetki, noże, kamizelki taktyczne, noktowizory i wiele innych. W niewielkich miasteczkach można również założyć tego rodzaju stowarzyszenie i postarać się o organizację np. pikniku wojskowego.

Odzież militarna
Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle w takich miejscowościach nie ma zbyt wiele atrakcji i jakiekolwiek takie działanie, jeśli tylko jest dobrze pomyślane i zaplanowane ma szansę na sukces i rozgłos.

Ludzie chętnie przyjdą zobaczyć duże maszyny wojskowe, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego będą mogli postrzelać z broni na strzelnicy, czy zabawić się w wojnę na odpowiednio przygotowanym poligonie. Tego typu akcje można podpiąć także pod projekty unijne i postarać się o dotację. Może być to duża szansa na promocję małej miejscowości.