Artystyczne stylizacje

Rewelacyjny przepis na waniliowe caffe latte – koniecznie musisz spróbować!

Kawa
Kochasz kawowe eksperymenty? Ja powiem szczerze – przepadam za nimi! Nie wyobrażam sobie doby bez napicia się mocnej, pachnącej kawy. Mam kafetierkę i maleńki ekspres przelewowydo kawy. Często spożywam kawę czarną, bez cukru i mleka. Od czasu do czasu lubię zaszaleć – wtedy przyrządzam waniliowe cafe latte – przepis znajdziecie w tym tekście!

Czarna kawa
Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyślcie, że w tym wypadku sama robię również sos waniliowy! Jak się okazało nie jest to takie trudne. Przepis na waniliowe latte, który najbardziej polubiłam i okazuje się rewelacyjny odnalazłam na blogu, moim ulubionym zresztą. Polecam serdecznie: . Sztuka zrobienia takiej kawy polega na nauczeniu się odpowiedniego dodawania kolejnych warstw, tak by zrobiły się oddzielne warstwy. Jest to dla mnie bardzo trudne i muszę przyznać, że choć zrobiłam już chyba ze 100 razy waniliowe caffe latte, wciąż mam wpadki. Taki rodzaj kawy piję najczęściej szczególnie jesienią i zimą, fajnie poprawia mi humor kiedy jest szaro i buro. Robię wtedy kawusię, wskakuję pod koc i czytam książkę, albo odpoczywam na moim fotelu i oglądam TV.

Wykonanie waniliowego cafe latte powinno poprzedzić zaopatrzenie się w odpowiednie filiżanki, szklanki albo kubki, w których będzie pięknie widać warstwy kawy i mleka. Ja skompletowałam podobnych co najmniej kilka – zobacz informacje. Moje ulubione są kupione w Internecie, posiadają dość grube szkło i są mega wysokie – mają 30 cm! Ostatnio weszła moda na kubki podobne do słoików – zakupiłam sobie dwa i czasem to w nich wykonuję latte. Nabyłam też specjalny pojemnik z sitkiem i różnymi nakładkami. Tym sposobem mogę dekorować latte np. kakaem w proszku.