Artystyczne stylizacje

Puch jako jeden z najznakomitszych tworów natury wykorzystywany w produkcji kurtek puchowych.

Zimą najwięcej akceptujemy takie trendy, które nie przymuszają do alternatywy: być modnym i zmarzniętym czy nie zważając na kreatorów, oddać się dyktatowi pogody? Puchowa kurtka to rozwiązanie owego kłopotu. Stylów, fasonów i barw puchówek jest taka ilość, że odnajdzie się coś na każdy gust. W polskim mroźnym klimacie posiadanie chociaż jednej kurtki puchowej to przymus.
kurtki puchowe
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednak wyglądać jak kosmonauta, temu też sieciówki prześcigają się w dobieraniu modeli „puchówek” do obowiązujących aktualnie wymogów. W ofercie wielu sprzedawców odnaleźć możemy fasony wzorowane militariami, śnieżnymi rysunkami i przede wszystkim futuryzmem.

Nadal można mówić, iż przyroda jest najdoskonalszym pomysłodawcą i kreatorem. Jednym z najznakomitszych jej produktów jest niewątpliwie ptasie pióra, i również puch. Puch to zdecydowanie najlepszy twór chroniący przed zimnem, jaki istnieje na ziemskiej planecie. Ma znakomite cechy termoizolacyjne, jest niesamowicie lekki i ogromnie pakowny. Ubranie wypełnione puchem z prostotą można złożyć, aby zajmowały bardzo mało miejsca w walizce. Zanim zdecydujemy się na zakup kurtki puchowej musimy przemyśleć kilka spraw. Ważne jest to, by kurtka była wypełniona jak największą ilością puchu, ale nie piórek, które nie mają cech grzewczych, a poza tym ważą więcej niż puch. Puch zazwyczaj stosowany w ubraniach (przekonaj się jakie atuty posiada odzież używana od Dorteks Import Export) i śpiworach jest mieszaniną puchu gęsiego i kaczego z drobnymi piórami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – polecana oferta

Największe właściwości grzewcze ma puch z gęsi, nieco mniejsze puch z kaczki, temu musimy zwrócić uwagę na pochodzenie puchu, który znajduje się w towarze przez nas doglądanym. Puch nawet kiedy bywa mokry, nie traci swoich cech grzewczych, jednak może wydzielać nieprzyjemny zapach. Producenci odzieży turystycznej stosują różnego rodzaju wypełnienia sztuczne, które naśladują cechy puchu. Składniki te mają więcej właściwości grzewczych aniżeli powszechnie poliester, który odnajdziemy w większości tańszych wyrobów.