Artystyczne stylizacje

Przepis na zdrowe śniadanie, czyli jak wartościowo i pysznie rozpocząć biały dzień

śniadanie
Dietetycy już od dawna przekonują, że śniadanie jest kluczowym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać niespożytą siłę, gwarantować sprawność umysłową i tę fizyczną oraz wspomóc właściwy rozwój naszych dzieciaków i nastolatków.

Przygotowanie wartościowego posiłku wymaga oczywiście pewnej kompetencji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając książki (nawet te kulinarne) lub czytając pobieżnie właściwe artykuły w internecie lub w tygodnikach. Z drugiej strony nie trzeba być jednak fachowcem w zakresie dietetyki, aby postawić na stole posiłek równie pożywny, jak i pysznie wyglądający. Coraz częściej stosuje się olej kokosowy, który idealnie nadaje się do pieczenia i smażenia np. naleśników, a nawet jajecznicy na śniadanie. Warto dowiedzieć się więcej: na tej stronie .

śniadanie
Autor: ZT Bielmar
Źródło: ZT Bielmar

Przepis na zdrowe śniadanie będzie uzależniony między innymi od: pory roku, stanu zdrowia członków familii, grubości portmonetki, dostępności towarów na rynku bądź plonu w przydomowym ogrodzie. Niezwykle ważne jest, aby sporządzając menu nie zapominać o jego ciągłym urozmaicaniu. Po pierwsze monotonność nie należy do repertuaru zdrowych obyczajów, a po drugie, nie każdy będzie zauroczony podanym trzeci raz z rzędu twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem.

W praktyce przepis na zdrowe śniadanie sprowadza się do wyliczenia towarów, które mają wejść w skład posiłku lub podania spisu tych niepożądanych. Warto zainwestować w bardzo dobry gatunkowo nabiał. Węglowodany w nim zawarte sprawią, że nie zabraknie nam energii podczas wykonywania codziennych, nawet najmniej zajmujących, czynności.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.e-herbata.pl/herbaty-zielone-z-dodatkami-c-18.html) także ma podobne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Z jajek zrobimy smaczną, sycącą jajecznicę, a żółty ser stanie się znakomitym dodatkiem do kromek chleba (obejrzyj przepisy na pożywne śniadanie). Nie możemy również zapominać o cukrach, już od podstawówki uczą nas, że cukier jest niebezpieczny i szkodzi zdrowiu. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie możemy żyć bez cukru? Jest proste wyjście z sytuacji, istnieje bardzo dużo zamienników, które w smaku są takie same jednak skład jest całkowicie inny. Sprawdź: tutaj przykład.

Zazwyczaj zakupujemy białe pieczywo, tymczasem o wiele zdrowsze jest to ciemne. W bardzo dobrych piekarniach wybór jest ogromny, od tych całkiem niepozornych chlebów, po pysznie prezentujące się kajzerki z ziarnami. A obok pieczywa zawsze można zjeść zupę mleczną lub kulki zbożowe o smaku czekolady.

śniadanie
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu mieszkańców domu jeszcze dobrze nie otworzy powiek, a już pomyśli o odurzającej, świeżo parzonej kawusi. Tymczasem wybór tych o wiele zdrowszych płynów jest tak wielki, że nawet tradycyjna herbata powoli odchodzi do lamusa. Ustępuje miejsca nektarom o smaku pomarańczy, mleku, kakao, kawie ze zbóż. Tym samym przepis na zdrowe śniadanie poszerza się o nowy zasób towarów.

W gorączce porannych przygotowań nie wolno zapominać, że czas na jedzenie śniadania jest święty. To posiłek, którego nie je się w pośpiechu, na stojąco, jak kebaby zakupione w budce z fast foodami. Nawet jeśli nie mamy czasu na przygotowanie to lepiej kupić wcześniej gotowe danie np.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam (http://www.beskidmed.pl/okulista-jastrzebie-zdroj/) pozostałe wiadomości na prezentowany temat, które okażą się nie mniej wciągające.

, ale za to zjeść w spokoju i bez pośpiechu. Przepis na zdrowe śniadanie musi również uwzględniać przynajmniej półgodzinną przerwę w rannej krzątaninie.